1 ayda 10 kilo nasıl veririm ?

Geçen hafta maillerimizi kontrol ederken Nilsu hanımın yazmış olduğu maile istinaden cevap niteliğinde bir yazı paylaşmak istedik. Nilsu hanım, 1 ayda 10 kilo nasıl veririm? Başlıklı bir mail göndermiş bizlere, biliyoruz ki bu istek yalnızca kendisinde değil milyonlarca insanda mevcut sizleri aydınlatacak bu yazıyı sonuna kadar okuyarak bu amaca ulaşmak hiçte zor değil.

Kendinizi aç bırakmadan sadece beslenme ve normal hayatınızdaki bi çok alışkanlıkları değişiterek sağlıklı ve kalıcı kilo vermenize yardımcı olacağız.  Sizin için madde madde yazıyoruz 🙂

[reklam1]

 

1- Kahvaltıyı kesinlikle atlamayın 

kahvalti-zayiflamak

Kahvaltı çok önemli.  Günün en önemli öğünü tabiki tartışmasız kahvaltıdır. Çünkü uyuduğunuz zaman yavaşlayan metabolizma tekrar bişeyler yiyene kadar eski haline dönemez. Bu sebeple sağlam bir kahvaltı şart.

2- Egzersiz yapın 

spor-yapin

Vaktim yok ki demeyin.  #egzersiz yapmaya vakit yok demeyin. Ayırmak o kadar da zor olmamalı. Evet kabul ilk başlangıçta size zor gelecek ama kilo vermeye başlamak için mutlaka egzersiz şart. Hiçbir şey yapamıyorsanız eğer evde sadece ip atlayın.

3- Meyve yiyin

meyve-tuketin
Meyve hem çok güzel hemde önemlidir. Özellikle yemek yedikten 1 yada 2 saat sonra tekrar acıkabilirsiniz, bu sebeple atıştırmak için meyve yiyebilirsiniz. Meyve sze bi sonraki öğüne kadar tok hissetmenizi sağlar.

4- Su için

cuma_suicme

Su Çok ama çok önemli. Normal zamandan daha fazla su içmeye başlayın. Günde en az 2 lt su tüketmek ie işe başlayabilirsiniz. Eğer böyle bir alışkanlığınız yoksa su içmek aklınıza gelmiyorsa yanınızda 2 lt su taşıyın, su gördükce içmek isteyeceksiniz.

 

5- Yemeğin ardından yatağa girmeyin

daha-fazla-uyuyun
Kilo almanızı sağlayan en önemli etkenlerden biri de yemek yedikten sonra hemen uyumanız yada hareket etmemeniz. Bu sebeple kilo almamak için özellikle akşam yemeğinden hemen sonra yatma alışkanlığından kurtulun. Ve özellikle gece atıştırmalarından ( 20.00dan sonra ) da kurtulun.

6- Sık yiyin

Fit girl eating healthy

Kilo vermek isteyenlerin düştüğü yanılgılardan biri de çok sık yemek yemenin kilo verdirmeyeceği inancıdır fakat bu yanlıştır.

 

Yayınlayan

Burcu KAYALI

hepimiz fit bir vücut istiyoruz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir