Zayıflopedi

1 ayda 10 kilo verme egzersizleri
Egzersiz yaparak 1 ayda 10 kilo vermek mi istiyorsunuz ?  Basit 3 hareket ile bu kiloyu vermeniz mümkün. fakat egzersiz harici beslenmeye ok dikkat... 1 ayda 10 kilo verme egzersizleri

Egzersiz yaparak 1 ayda 10 kilo vermek mi istiyorsunuz ?  Basit 3 hareket ile bu kiloyu vermeniz mümkün. fakat egzersiz harici beslenmeye ok dikkat etmelisiniz. Sadece Hareket ile maalesef kilo vermenüz söz konusu degil.  Unutulmamalı ki Kilo vermenin sadece %30’u harekettir. %70’i beslenmedir. Beslenmeye dikkat etmeseniz 24 saatte yürüseniz kilo vermeniz imkansızdır.

Bu hareketler düzenli beslenme sonrasnda yapılarak kilo vermenizi hızlandırabilecek bir eylemdir. Şimdi gelelim 1 ayda 10 kilo verme egzersizleri hareketlerine. sadece 3 hareket ile kilo vermeniz mümkün.

Spor eğitmenleri tarafından, her bir hareketi 15-20 tekrarla üç set halinde yapmanız öneriliyor.

Basit köprü

kopru-1

Sırt üstü uzanın, dizlerinizi bükün, ayaklarınızın zemine sağlam bastığından emin olun, kollarınızı iki yana uzatın. Hareketi yaparken kalçanızı yerden kaldırın. Bedeniniz, dizlerinizden omzunuza doğru düz bir hat oluşturacak şekilde kalçanızı yükseltmeniz önemli. Karın ve kalça kaslarınızı sıkın ve iki saniye kadar bu pozisyonda kalın. Sonra kalçanızı yavaşça zemine indirin. Hareketi tekrar edin.

Köprü hareketini yaparken sırtınızı değil, kalçalarınızı zeminden kaldırın ve omuzlarınızı yukarı kaldıracak şekilde sıkmayın.

 

Eller üstünde köprü

kopru-2

Yine basit köprü pozisyonunu alın ama bu defa ellerinizin üstünde kalacak şekilde bedeninizi yerden kaldırın. Bu hareket, karın ve kalça kaslarınızın daha da zorlanmasını sağlar.

 

Tek taraflı köprü

Glute-Bridge-March

Harekete başlarken basit köprü pozisyonunu alın. Bir dizinizi göğsünüze doğru çekin ve kalçanızı, tıpkı basit köprüde olduğu gibi yerden kaldırın. Hareketi, diğer dizinizi çekerek tekrarlayın.

Bu hareket, vücudunuzun bir tarafındaki kasların daha yoğun bir şekilde çalışmasına ve daha güçlü olmasına yardımcı olur.


No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir