Zayıflopedi

1 ayda 15 kilo vermek
Yaz geldi, hepimiz hızlıca kilo vermek istiyoruz değil mi ? En iyi ihtimalle 1 ayda 15 kilo vermek istiyoruz sanırız.  Sağlıklı olan haftada 1 yada 2 kilo vermektir. Yaptığınız spor ve... 1 ayda 15 kilo vermek

Yaz geldi, hepimiz hızlıca kilo vermek istiyoruz değil mi ? En iyi ihtimalle 1 ayda 15 kilo vermek istiyoruz sanırız.  Sağlıklı olan haftada 1 yada 2 kilo vermektir. Yaptığınız spor ve diyete göre bu 3e çıkabilir ama çok sağlıklı olduğu söylenemez. Bu sebeple amacımız sağlıklı ve kalıcı bi program uygulamamızdır.

Bildiğiniz gibi Kilo vermek isteyenler için pek çok diyet seçeneği mevcut.  Evet çoğu zaman da hangisini uygulayacağımız konusunda kararsız kalıyoruz.. Çok daha önemli olan ise; hangisinin sağlıklı olduğu ve gerçekten kilo verdirdiği düşüncesidir.

1 ayda 15 kilo vermek isteyen kişiler için diyet listesinden ziyade sağlıklı bi yaşam olarak düşünmeli  ve buna göre hareket etmeli.

1- Günde 2 lt su için.

zayıflamak için su

Su kilo vermeniz için çok çok önemli. Günde mutlaka 2 lt su tüketmeniz şart.

2- Hareket Edin.

hareket edin

Zamanınızı spor salonuna gitmeye ayırmıyorsanız gün içinde daha hareketli olmak için çaba sarf etmeniz gerekiyor. İşe yürüyerek gitmek, gideceğiniz bir yere otobüsten daha erken inip ya da arabayı uzağa park edip yürümek, asansör yerine merdivenleri tercih etmek, kalori yakmanın en basit yolları.

3- Kola asla içmeyin.

kola içmenin zararlarıAsitli ve şekerli içecekler kesinlikle yasak. Kola ve meyve suyu  gibi şekerli içeceklerle fazladan kalori almaya son verin.

4- Uzun süre aç kalmayın.

Uzun süre aç kalmayın.

Asla uzun süre aç kalmayın. Ne kadar aç kalırsanız vücudunuz o kadar yağ stoklar ve bunlar size kilo olarak geri gelir.

5- Akşam Yemek Yasak

Akşam Yemek Yasak

Akşam yemeği günlük alacağınız toplam kalorinin yüzde 25’ini oluşturmalı. Akşam saat 8den sonra meyve bile yasak.

6- Tatlı yasak

tatil-krizleri-basa-cikma tatil-krizleri-basa-cikma

Tatlılar, Kurabiyeler, pastalardan sa bunun yerine ihtiyacınızı ufak bi dilim çikolata ile gidermeye çalışın.

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir