1 Ayda 4 Kilo Vermek istiyorum

1 Ayda 4 kilo vermek, oldukça uygun bir istektir. Ancak diyet yaparken ve kilo vermeyi hedeflerken, vereceğiniz kiloyu rakam olarak ifade etmek pek de sağlıklı bir yöntem değildir. Bunun en büyük sebebi, insanların vereceği kiloyu oran olarak verebilecekleridir. Çünkü tahmin edebileceğiniz gibi 50 kilo bir insanın 1 ayda kilo vererek 46’ya inmesi çok da sağlıklı bir yöntem olmayacaktır.

Ancak kadınlar için 60-80 arasında yer alan kişilerin doğru bir diyet listesi ile hızlı bir şekilde 1 ayda 4 kilo vermelerinin mümkün olduğunun altını çizmekte fayda var. Kendi başlarına bir diyet listesi oluşturup buna uyabilecekleri gibi, daha doğru bir yöntem olan diyetisyene gitmeyi de tercih edebilirler.

1 Ayda 4 Kilo Vermek için ne gerekli ?

1 – Hareket Şart

Hareket etmeden kilo verme sürecinde başarılı olmak neredeyse imkansızdır. Bu sebepten dolay mutlaka evde, işyerine yada dışarda hareketli bir yaşam sürmemiz gerekmektedir.

 

2- Sağlıklı Beslenme

Günün her saatinde artık sağlıklı yaşam felsefesini kullanmamız gerekiyor. Sebze ağırlıklı beslenmemiz saglıgımız açısından çok önemli.

 

3- Su içmek

Yaşamımızın vazgeçilmezi olan su, zayıflama sürecinde de olmazsa olmazımız. Günde en az 2 lt su içmeden kilo verilmesi çok zor.

 

4- 6 dan sonra yemek yemek yasak

Akşam 6dan sonra yemek yemek yok. Çünkü 6dan sonra hareketlerimiz azaldıgı için yediklerimizi de yakmamız zorlaşıyor.

5 – Kahvaltı Çok Önemli

Kahvaltı çok çok önemli. Kahvaltı sizi gün boyunca zinde tutar.

Yayınlayan

Burcu KAYALI

hepimiz fit bir vücut istiyoruz :)

“1 Ayda 4 Kilo Vermek istiyorum” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir