1 ayda 4 kilo vermek

1 ayda  4 kilo vermek sanıldığı kadar zor değil ve tamda sağlıklı rakamda. 1 ayda en sağlıklı kilo verme oranı 4 ile 6 arasındadır. Yediklerinize dikkat ederek, biraz hareket ederek bu kiloyu rahatca verebilirsiniz.

Öncelikle kilo yapan şekerli gıdalar, ekmek, tuz, hamur işi tüketimi, az su içmek, stres, aşırı tuzlu yemekler gibi hatalı beslenme vücutta kiloya ve yağlanmaya sebep oluyor. Özellikle bel çevresi, kalça ve basende toplanan bu yağları eritmek sonra hiçte kolay olmuyor.

[reklam1]

 

GÜNE KAHVALTIYLA BAŞLAMAK ÇOK ÖNEMLİ

kahvalti-diyet

Yağ yakımını hızlandırmak için metaabolizmanın en iyi çalıştığı sabah saatlerinde sağlam bir kahvaltı yapmamız şart. Kahvaltıyı asla atlamayın!

 

GÜNDE 6 ÖĞÜN BESLENİN

diyet-tavuk-izgara

Gün içinde öğün sayısını 3 ana ve 3 ara öğün olmak üzere, 6 öğüne bölün. Azar azar ve sık sık beslenmek gıdaların termojenik etkisini artırıyor.  Ve bu şekilde daha çok enerji harcarsınız. Böylece kas ve su değil, yağlardan kaybetmeye başlarsınız.

SOFRADA EN AZ 20 DAKİKA OTURUN

Bilinçsiz-Diyet-Böbreğe-De-Zararlı

Beynin doyma merkezi uyarılması için yemeğe başladıktan 20 dakika geçmesi gerekir. Bunun aksine hızlı yemek yediğinizde tokluk merkezi uyarılmadığı için mideniz dolmasına rağmen açlık hissiniz devam eder.

 

BOL BOL YOĞURT YİYİN

61fd8fea01-bir-kase-yogurt-alj-w_1

Araştırmalara göre kalsiyumun yağ kaybını hızlandırıyor. Yüksek kalsiyum içeriğiyle beslenenlerin düşük kalsiyumla beslenenlere göre daha fazla kilo kaybettikleri ve çoğunluğunun yağ olduğu görülmüş. Beslenme planınızda yoğun kalsiyum içeriği bulunan yoğurda bol bol yer verin. Örneğin, öğle ve akşam yemeklerinde en az birer su bardağı (200 gram) yoğurt yerseniz, hem kemiklerinizi güçlendirebilir, hem de daha fazla yağ kaybedebilirsiniz.

 

 

EN AZ 2 LİTRE SU İÇİN

su-icmek-kilo-vemrek

Gün içinde 2-2.5 litre su tüketmeyi asla ihmal etmeyin. Çünkü su besinlerin sindirim, emilim ve hücrelere taşınmasına yardımcı oluyor. Besinlerin metabolizmaları sonucu oluşan maddeleri atmak üzere akciğer ve böbreklere götürmeye yarıyor. Ayrıca kalori vermeden midenizde doygunluk hissinin oluşmasına yardımcı oluyor.

 

YEŞİL ÇAYIN GÜCÜ

yesil-cay(10)

Son yıllardaki araştırmalarda, yeşil çayın içindeki kateşinlerin kilo vermeye olumlu etkileri olduğu ortaya konmuş. Gün içinde 2-4 kupa kadar şekersiz yeşil çay içebilirsiniz.

 

EGZERSİZ ŞART

Her gün düzenli olarak en az 30 dakika tempolu bir şekilde yürüyün, bisiklete binin veya yüzün. En az haftanın üç veya dört günü birer saatlik egzersiz yapmaya çalışın. Vücudunuzda yağların toplandığı bölgelere yönelik egzersizler yapın. Bunları haftanın en az üç günü düzenli uygulayın.

 

[reklam1]

Yayınlayan

Burcu KAYALI

hepimiz fit bir vücut istiyoruz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir