1 ayda kilo verme egzersizleri

Kim istemez sıkı, fit ve seksi bi vucut, harika görünümlü kalçaları.  Bu aslında basit. Bunun için en iyi yol daha çok çömelme hareketlerine ağırlık veren bir egzersiz programı uygulamak olduğunu söylüyor egzersiz eğitmenleri.

Vücudunuzu sıkılaştıracak, size kilo verdirecek ve tabiki incelmenizi sağlayacak etkili sporlar mı arıyorsunuz? Bu hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacak size bi kaç egzersiz önereceğiz size. Kalorilerinizi yakıp vücudunuzu sıkılaştıran bu egzersizleri mutlaka denemelisiniz.

Ancak şunu unutmayın ki, egzersiz hiçbir zaman tek başına mucizeler yaratamaz. Egzersizin yanı sıra sağlıklı beslenmeniz ve düzenli uyku uyumanız da gerekiyor.

[reklam1]

İp atlama

ip-atlama

En son ne zaman ip atladınız? Büyük ihtimalle çocukluğunuzda… Oysa ip atlama hemen hemen her yerde yapabileceğiniz (spor salonu aramanızı gerektirmeyen) en ucuz ve en kolay egzersiz biçimi. Her bir dakikada diğer egzersiz çalışmalarından çok daha fazla kalori yakmanızı sağlayan ip atlama, aynı zamanda eğlenceli de.

Çömelme (Squat)

squat

Tüm vücudu harekete geçiren bu egzersiz, bütün kas gruplarını çalıştırır. Bu güçlü egzersiz, kalçalarınızı eritmeye, vücudunuzu sıkılaştırmaya ve kalori yakmanıza yardım eder. Kalori yakmanızı artırmak ve kalp ritminizi hızlandırmak için zıplayarak çömelme hareketi yapabilirsiniz. Ya da çömelme hareketinde kalıp elinize ağırlık alarak hem kalori yakar hem de direncinizi artırırsınız.

Şınav

sinav

Pek çok insan bu egzersizi zor bulduğu için yapmayı pek tercih etmez. Farklı şınav pozisyonları, omuzlarınızda ve kollarınızda farklı kasları çalıştırır. Sizin için en az zor olan şınav hareketini deneyebilirsiniz. Şınav, sadece üst gövdenizi değil, tüm bedeninizi çalıştırır. Haftada birkaç gün şınav çekerek kollarınızın şekillenmesini ve totalde vücudunuzun sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz.

Yüzme

yuzme

Yüzmeyi sevenlere ve vücudunda sıklaşma yaratmak isteyenlere güzel haber: Yüzme, şaşırtıcı sonuç almak için çok etkili bir spor. Bedeni sıkılaştırmaya, farklı kas gruplarını çalıştırmaya yardım eden yüzme egzersizi, aynı zamanda tansiyonu düşürme, kalbi güçlendirme ve aerobik kapasitesini geliştirme gibi özelliklere de sahip.

Koşu

kosu

Koşmanın pek çok yararı olduğunu bir kez daha hatırlayalım. Koşu egzersizi; stresi azaltma, kalp sağlığını koruma, depresyon riskini düşürme, kalori yakma ve tüm beden sağlığını destekleme gibi etkilere sahip. Tüm bunların yanı sıra güçlü, sıkılaşmış ve ince görünen bacaklar yaratmada oldukça etkili.

 

Bisiklete binme

bisiklet-ile-zayiflama

Bisiklet sürme egzersizi, ter atmak ve bacak kaslarını çalıştırmak için harika bir yol. Yüksek yoğunlukta bisiklet sürme egzersizi yaptığınızda bacak, kol, sırt kaslarını güçlendirmenin yanı sıra kalbinizin daha verimli çalışmasını destekler ve kilo vermenize yardım eder.
[reklam1]

Yayınlayan

Burcu KAYALI

hepimiz fit bir vücut istiyoruz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir