1 günde 2 kilo nasıl verilir

Zayıflamak mı istiyorsunuz ? ve sanırız şok diyetler uygulayarak 1 günde hızlıca kilo vermek istiyorsunuz. Ama bilmeniz gerekiyor ki 1 günde 2 kilo vermek hem fiziken mümkün değildir.  Kilo kolayca alınan fakat zor verilen bi fazlalıktır.

1 kilo verebilmeniz için 7000 kalori yakmanız gerekiyor.  2 kilo için bu 14.000 kalori yapar. 14 bin kalori yakmanız için 24 saat boyunca aralıksız yürümeniz hatta koşmanız gerekiyor. Sizce mümkün mü ? Bizce değil, bu sebeple kiloyu zamana yaymanızda büyük fayda var. Evet gelelim 1 günde 2 kilo nasıl verilir konusuna,  1 günde 2 kilo verilmez ama başlanabilir 🙂

[reklam1]

Evet başlıyoruz.

Su Şart

sdfdsf

Günde en az 1,5 litre su içmeniz gerekir. Su içme kilo verme sürecinde çok önemlidir. Vücuttaki mikropları, zehirleri vücuttan uzaklaştırır.

 

Sadece 3 Öğün

yemekpisirme460

Öğü sayınız üçü geçmemelidir. Öğün sayınızın çok olması kilo vermenizi zorlaştırır. Ayrıca öğün atlamayın ve öğün atlamazsanız bir sonraki öğüne daha tok başlarsınız ve daha az yemiş olursunuz.

 

Hareket Olmazsa Olmaz

spor_arkadas460

Sadece diyet yapmak ya da aç kalmak yetmez biraz da egzersiz yapmalısınız. Kilo verme konusunda en etkili zayıflama hareketleri yürüyüş, fitness, yüzme ve pilates ile ilgili yapılan hareketlerden oluşur. Örneğin yokuş yukarı yürümeniz tavsiye edilmez. Fitness yaparken ise çok ağır aletler kullanmamanız gerekir. Daha küçük ağırlıklıklarla daha fazla tekrar yapmanız hızlı kilo vermenizi sağlar.

 

Geç Yemek Yemeyin

zayiflama-diyetleri

Akşam yemeği ile uyku arasında 3.5 saat olması yararlı olur. Eğer uyumadan hemen önce yerseniz uyuma düzeniniz de bozulabilir. Bu da kilo verme sürecini olumsuz yönde etkiler.

 

Yeşil Çay İçin

zayiflama-cayi

 

Günde iki fincanı geçmemek şartıyla diyete yardımcı doğal antioksidanlar içeren yeşil çay içebilirsiniz.

 

Yavaş Yavaş Yiyin

saglikli-kilo-vermeYemeklerinizi yavaş yemeniz doyma hissinin artırır.

 

[reklam1]

Yayınlayan

Burcu KAYALI

hepimiz fit bir vücut istiyoruz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir