Zayıflopedi

1 Haftada 6 Kilo Vermek
İnternette görülen, gazetelerde paylaşılan ve hatta artık mobil uygulamalarda bile sık sık karşınıza çıkan diyet listeleri olabilir. Çünkü çok fazla sayıda ve çeşit çeşit... 1 Haftada 6 Kilo Vermek

İnternette görülen, gazetelerde paylaşılan ve hatta artık mobil uygulamalarda bile sık sık karşınıza çıkan diyet listeleri olabilir. Çünkü çok fazla sayıda ve çeşit çeşit diyet listeleri var ve bu kilo verdiren diyetler olarak geçen listeler belkide size çok hızlı kilo verme imkanı sunabilir ama sağlıklısı olma ihtimali de her zaman çok yüksek. Bu sebepten dolayı araştırmalarınızı uzun yapın ve bir tek diyet listesine bağlı kalmayın.

Öncelikle şunu bilmeliyiz ki her diyet listesi, herkeste aynı etkiyi gösteremez. Aslında sadece ekmek yemeyerek ayda 10 kilo veren insanlar olduğu gibi, sadece salata yiyerek 1 ay içinde sadece 2 yada kilo verip sonunda hasta olanlar kişiler de var. 1 Haftada 6 Kilo Vermek için seçilen diyet listesi çok önemli.

Hızlı kilo verme, sağlıklı olması için mutlaka bol bol su tüketilmeli ve spor yapılmalıdır

Uzmanlardan sağlıklı ve hızlı zayıflamak isteyenler için öneriler;

1) Akşam yemeği:

diyet-balik
Akşam yemeğini mutlaka erken vakitte yemelisiniz ve gece atıştırması asla yapmayın. Akşam yemeğiniz protein ağırlıklı ve hafif olsun.

 

2) Yeşil çay:

yesil-cay(10)
Kahvaltıdan sonra, öğle yemeğinden sonra yani öğün aralarında mümkün olduğunca bol bol yeşil çay içmeniz önemli.

 

3) Erken kalkmak ve egzersiz:

gobek-eritmek-icin-hangi-egzersizler-yapilmali-221186
Unutmayın ki ; Erken kalkmak zayıflamanız için oldukça önemli bir faktör. Sabah mutlaka erken kalkmalı ve en az 15 dakika #egzersiz yapmalısınız.

 

4) Günü 6 parçaya bölerek Yiyin.

diyet-altin-kurallar

Vücudun sadece ihtiyaç duyduğu kadar besin tüketilmeli. Öğünleri mutlaka 6 öğüne bölüm ve sık sık, az az yiyin.

 

5) Tatlı ve şeker uzak durun

tatil-krizleri-basa-cikmaYemeklerden sonra tatlı yemek adettir. Ama bu adeti artık unutalım. Yemeklerden sonra tok karnımıza, şekerli meyveler ve tatlı yememeliyiz.

 

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir