Zayıflopedi

1 haftada 8 kilo verdiren diyet
1 haftada 8 kilo vermek isteyen arkadaşlar olduğunu öğrendik ve hemen bu konuya açıklık getirmek istedik. Çook üzgünüz ama 1 haftada 8 kilo vermeniz... 1 haftada 8 kilo verdiren diyet

1 haftada 8 kilo vermek isteyen arkadaşlar olduğunu öğrendik ve hemen bu konuya açıklık getirmek istedik. Çook üzgünüz ama 1 haftada 8 kilo vermeniz mümkün değil 🙁 aaaaaa dediğinizi duyar gibiyiz ama sizin sağlınızı düşünmek zorundayız. Hem sağlık açısından hemde fiziken bakıldığı zaman 1 hafta gibi kısa bir sürede 8 kilo vermeniz mümkün değil. 1 hafta boyunca aç bile kalsanız hiç birşey yemezseniz bile kaslardan kaybederseniz ve maximum 3-4 kilo verebilirsiniz. ve tabi ne kadar sağlıksız olduğunu bir hayal edin. ASLA DENEMEYİN!

Şimdi Gerçekci olalım. Evet anlıyoruz kilo vermek istiyorsunuz ama bunun bir oluru var ve sağlıklı olmak zorunda.  Bu sebepten ötürü size 1 haftada 3 kg verebileceğiniz diyetler öneriyoruz. sizin için bir diyet listesi oluşturduk. Bu liste ve aşagıdakı öneriler ile 1 hatfada 3 kilo verebilirsiniz.

• Kahvaltı metabolizmayı hızlandırır

diyet-kahvalti-tarifi
Kahvaltı gece boyunca yavaşlayan metabolizmayı hızlandırmanın en temel yoludur. Yanı sıra keyifli bir kahvaltı güzel geçecek bir günün habercisidir.

• Kan şekerinizi kontrol altında tutun 

1022364_1eecd78f75c596504d89484b4b333242_600x600
Kan şekerindeki dalgalanmalar, iştah artışına ve kilo alımına neden olabileceği gibi, günlük performansta da düşüşe yol açabilir. Bu nedenle vücudu aç bırakmadan belirli aralıklarla beslemek gerekir. İdeal olan 4-5 saatten fazla aç kalmamaktır.

• Susamadan su içmeyi alışkanlık haline getirin

su_kadin1_460
Su kaybeden bedende, su u ihtiyacı karşılamadığı müddetçe halsizlik, yorgunluk, baş ağrıları ve konsantrasyon bozuklukları gerçekleşebilir. Susamadan su içme alışkanlığı geliştirmek ve günde en az 8 bardak su içerek hücre içi ve hücre dışı faaliyetlerin düzenli olarak devam etmesini sağlayabilirsiniz.
• Doğru kombinasyon: Protein + sağlıklı karbonhidrat
 Zeytinyağlı-Taze-Fasulye
Vücudun düzgün çalışabilmesi için enerji ve proteine ihtiyacını doğru besin kaynaklarından karşılamaya özen gösterin.Yemekleriniz için doğru kombinasyonu üretin ve proteinlerin vücutta enerji üretimini sağlayan ve zor sindirilen karbonhidrat türü olan kompleks karbonhidratlar ile birlikte tüketin.

Ögünlerinizde 10 farklı öneriden istediğinizi seçerek sıkılmadan kilo verebilirsiniz.

Kahvaltı :

1 bardak süt, 1 bardak meyve suyu, 1 orta boy muz.

Öğle Yemeği

1 domates, 50 gr. Dardanel ton balığı, 1 çaykaşığı mayonez, 1 kaşık haşlanmış mısır, kıvırcık salata, 1 salatalık, 1 kaşık zeytinyağı ve limonla hazırlanmış salata. Ardırdan 1 orta boy muz.

Akşam Yemeği

3 adet haşlanmış sosisin yanında 1 haşlanmış patates, yeşil soğan ve maydanozla hazırlanmış patates salatası,1 kase meyveli yoğurt.

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir