1 haftada nasıl zayıflanır ?

Kilo vermek ile sağlıklı kilo vermek arasında çok büyük fark var. Örnek vermek gerekirse internette yüzlerce makale bulunan “şok diyetler” ile 1 haftada 4 yada 5 kilo vermek aslında #kilo vermenin amacı olan kalıp yağlardan kurtulmayı sağlamıyor.  Aslında bu diyetler sadece aşırı su ve kas dokusu kaybına yol açıyor. Ve unutmamak lazım ki şok diyetlerle verilen kiloların kısa sürede geri döneceği neredeyse bi garanti. Sağlıklı şekilde ve hızlı kilo vermenin tek yolu beslenme alışkanlıklarınızı düzenleyip, düşük kalorili fakat besleyici olan gıdaları daha çok tüketip düzenli egzersiz yada spor yapmaktan geçiyor.

 

 

[reklam1]

Şekeri Hayatınızdan Çıkarın

sekerin-zararlari

Kilo verilebilmesi için atılması gereken önemli adım “boş kalori” olarak bilinen besin kaynaklarının tüketimden çıkarılmasıdır. Kalori değeri yüksek olan ancak besin değeri düşük (vitamin, mineral, protein, yağ içermeyen) gıdalar kilo vermenizin önündeki en büyük engel.

 

Uykunuzu Düzenleyin

uyku-zayiflatir

Uyku kilo vermede çok önemlidir. Fazla uyku uyanıkken metabolizma hızının yavaşlamasına, az uyku ise gün içinde enerji aksikliğinden dolayı daha çok kalori almanıza neden olur.

 

Stresi Azaltın

Beautiful Happy Girl on the Wheat Field

Mutlu olmaya çalışın! aşırı ve sürekli stres nedeniyle salgılanan hormonlar iştahı arttırır hem de vücudun daha fazlaa yağ depolamasına yol açmaktadır.

 

İştahınızı Azaltın

elma

elma, Greyfurt, yumurta, yulaf,  yeşil yapraklı sebzeler gibi besin değeri değerli, fakat kalorisi düşük bazı gıdalar doğal olarak iştahınızı azaltır.

 

Öğünlerinizi Küçültün

saglikli-beslenme

Dolu dolu bir tabakla masaya oturmak aslında doysanız bile yemeye devam etmenize neden olur. Çünkü doyma isteği 20 dakika sonra beynimize ulaşır. Asla tabağınızı çok doldurmayın. Hatta büyük tabak kullanıp içine az yemek koymanızı öneririz.

[reklam1]

 

 

Yayınlayan

Burcu KAYALI

hepimiz fit bir vücut istiyoruz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir