15 günde 10 kilo nasıl verilir

Evet eğer kısa sürede kilo vermek istiyorsanız eğer “yumurta, karbonhidrat ve balığı” asla beslenmenizden eksik etmeyin. Öncelikle yemeğe çorba ile başlayın ve ara ara öğünlerde süt ve yoğurt ile açlığınızı bastırın. Bu şekilde beslenerek kısa sürede ciddi kilo verip bir beden incelebilirsiniz.

[reklam1]

Yumurtasız güne başlamayın

haslanmis-yumurta
Yumurta bulunan kahvaltı; iştahı artırıcı hormon olan grelinin azalmasına yardımcı ollur.  Yumurta yerken dikkat etmeniz gereken önemli nokta; iyi pişirilmiş olmalı ve yanında mutlaka koyu yeşil yapraklı taze sebzelerle tüketilmelidir.

Karbonhidratları her öğünde bulundurun:

yeşil-mercimek
Sağlıklı karbonhidratları her öğünde bulundurun. Sağlıklı karbonhidrat; dirençli nişasta içeren, antioksidan ve vitaminden zengin olan ve bağırsakta sindirimi uzun süren türleri tanımlar. Buğday, yarma, bulgur, kepekli pirinç, kepekli makarna ve tam taneli tahıllardan yapılan ekmekler dirençli nişastayı yüksek düzeyde içerirler.

Ana öğüne çorba ile başlayın:

domates-corbasi-
Sebze, kurubaklagil çorbaları; zayıflarken vücutta hasar yaratan radikal denilen bileşiklerden arınmayı sağlarken; tavuk, hindi, kırmızı etlerle hazırlanan taneli çorbalar ise beyinde seratonin denilen hormonun salgılanması ile yoğun tok kalma duygusunu sağlayabilir. Çorbaları tüketirken; taneli, yani çiğnemeye olanak sağlayan çeşitte olmasına özen gösterin.

 

Balık yiyerek kolay kilo verin:

balik-zayiflama
Ana öğünde çorbanın ardından balık yiyenlerin kalori yakma hızının arttığı ve kolay kilo verdiği gözlenmiştir. Çünkü balığın sindirimi kırmızı ete göre daha kolay, hızlı ve sağlıklı bir metabolik yolla olmaktadır. Ana öğünlerden birinde ortalama 170 gram kadar balık yemek, hızlı kilo vermenin kilit formülüdür.

Örnek Diyet Listesi

KAHVALTI
1 su bardağı oda sıcaklığında su
3-4 adet yumurta
dilim peynir
yeşil zeytin
tam buğdaydan yapılmış 1 dilim ekmek
Taze domates, salatalık, maydanoz

ÖĞLE
1 su bardağı oda sıcaklığında su
1 kase çorba
170 gram fırın balık
Az yağlı çoban salata

ARA
1 su bardağı süt
1 avuç içi kadar tercih edilen kuru yemiş
1 çay bardağı yoğurt

AKŞAM
1 kase tercih edilen çorba
1 küçük tabak kurubaklagil veya sebze yemeği
1 orta boy taze meyve
Az yağlı taze sebzelerden hazırlanan salata

[reklam1]

Yayınlayan

Burcu KAYALI

hepimiz fit bir vücut istiyoruz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir