20 günde 10 kilo verme

İngiltere’de piyasaya çıkan ve Tüm Avrupa’ya Yayılan Walking Diet (yürüyüş diyeti) isimli kitabın yazarı J. Hall, yürüyerek nasıl güzel ve fit bi vücuda sahip olunur bunun yollarını anlatıyor.

Bilinmelidir ki yürümek  sadece kilo vermeye yardımcı olmuyor. Bunu yanında kemir erimesi, diyabet ve meme kanserine yakalanma risklerini azaltıyor

Şimdi başlamadan önce hemen bi spor mağazasına ugraıp bi adımsayar (pedometre) satın alıyoruz. Ve böylece günde kaç adım attık bunu artık biliyoruz.. Ve artık 20 günde 10 kilo verme önerilerine başlıyoruz.

[reklam1]

İşte başlıyoruz ; O yürüyüş programı:

Gün 1-3: Her gün tattığınız adımların sayısını tek tek bir kenara yaziyoruz ve 3’üncü gün sonunda bunları toplayıp üçe bölüyoruz. Ve bu sizin 1 günlük ortalama yürüyüşünüz olacak.

Gün 4-5: Ortalama adım artı 1000 adım ekleyin örneğin otobüsten bir durak erken inerek bu sayıyı tamamlayabilirsiniz.

Gün 6: Bugünden yürüyüş yapmak için özel zamenlar ayırmalısınız. Ortalamanıza artı 1500 adım ekleyin. Hızınıza göre 1500 adım 20 dakikada tamamlanabilir. Yürüyüşe başlamadan ve yürüyüş sırasında en az 200 ml su içmeyi unutmayın.

Gün 7: Normalde en az 10 dakikada yürüdüğünüz bir mesafeyi gücünüzün yettiği kadar hızlı yürüyün ve yürüyüşün ne kadar sürdüğünü bir kenara not edin.

Gün 8-11: Ortalamanıza 1500 adım ekleyerek yürüyüşlere devam edin.

Gün 12: Bugünü dinlenmeye ayırabilirsiniz. Vücudunuzu biraz esnetmeyi deneyebilirsiniz.

Gün 13-14: Ortalamanıza 2 bin 500 adım ekleyin. Sonraki 4 günde en uzun yürüyüşlerinizi yapacaksınız. Bu yüzden bunları gün içinde 2 ayrı yürüyüş olarak sürdürebilirsiniz.

Gün 15-16: Ortamalaya 3 bin adım ekleyerek yürüyün, temponuzu artırmaya çalışın. Bu iki günde gerçekten terlemeniz gerekiyor, yürürken müzik dinleyemeyi deneyin.

Gün 17: Dinlenme günü. Vücudunuzu esnetin.

Gün 18: Ortalamaya 2 bin adım ekleyerek yürüyüş yapın. Temponuzu biraz düşürün. Eğer kendizini yorgun hissediyorsanız yürüyüşlerden bir saat önce bir fincan kahve içmeyi deneyin.

Gün 19: 7’nci günü tekrar edin. aynı mesafeyi daha kısa sürede ve zorlanmadan almalısınız.

Gün 20: Ortalamanızdan 1500 adım fazla atarak programı tamamlayın.

 

Bu makalemizde 20 günde 10 kilo verme hakkında merak edilenleri cevapladık 🙂

[reklam1]

Yayınlayan

Burcu KAYALI

hepimiz fit bir vücut istiyoruz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir