20 günde 5 kilo verdiren diyet

Ünlü ABD’li  Dr.  Moreno kendine özel geliştirdiği beslenme yöntemi ile kilo problemi yaşayan hastalarına 20 günde en az 5 kilo verdirmeyi başardı. Dr. Mike Moreno’nun geliştirdiği bu beslenme yöntemini aslında anlattığı kitabı ABD’de ve Avrupa’da en çok satanlar listesine girmeyi başardı. . Dr. Moreno, metabolizmayı daha çok hızlandıracak şekilde, günlük 20 dakika yürüyüş ile desteklenen protein ve meyveden oluşan zengin diyetini 4 ana evreye oturtuyor. İşte o önemli dört evre;

[reklam1]

1- Hızlandırma

seker-azaltma

İlk olarak kandaki fazla şekerin atılımıyla, yağ yakımı hızlandırılıyor ve yağ depolanması önüne geçiliyor. Günlük en fazla 1000 – 1200 kalorilik bir beslenme kapsayan evrede, genelde verilen 5-7 arası kilo, vücuttaki ilk önce sudan gidiyor.

Birinci evreye örnek günlük diyet:

– Yağsız bol bol protein
– Nişasta olmayan bol sebze
– düşük şekerli meyve
– (az yağlı yoğurt gibi)
– 1 porsiyon doymamış yağ ürünü
– Yeşil çay
– 2 litre su

2- Çalıştırma

baklagil

Kalori tüketimini artırarak ve azaltarak kurulan zikzaklı dengeyle yağ yakımının sürekli hale getirildiği ikinci evre. Günlük alınan kalori 1500’e çıkıyor fakat amaç en fazla 2-3 kilo verdirmek. Yağlı ürünlerden bir porsiyon kesilerek, karbonhidrat 2 porsiyona çıkarılıyor. (Baklagil, esmer pirinç, bulgur, kuskus, mısır, kabak, tatlı patates)

3- Gerçekleştirme

meyve-ile-zayiflama

İstenen kiloya yaklaşma evresi. Diyet, meyve, protein, yağ ve nişasta açısından zenginleştirilebilir. 2’nci evredeki diyetten farkı, protein miktarının azaltılmış olması ve 100 kalorilik abur cubura izin verilmesi.

4- Varış ve Devamı

kucuktabak_diyet2

İstenen kiloya gelindiğinde bunu korumak için tüm hafta sağlıklı beslenerek, hafta sonlarında sevilen yiyeceklerle ödüllendirme stratejisini benimsemek.

Dr. Moreno, gece 2’den sonra meyve yenilmesine karşı çıkarak, içerdikleri şekerin yakılmamasından dolayı yağ olarak depolanacağı konusunda uyarıyor. Moreno, “En yeni bulgular, ne kadar hızla fazla kilolar verilirse, o ölçüde istenilen kiloda kalmanın daha mümkün olduğunu gösterdi” dedi.

[reklam1]

Yayınlayan

Burcu KAYALI

hepimiz fit bir vücut istiyoruz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir