20 günde 5 kilo Verme

Zayıflama programlarının özellikle kişiye özel (cinsiyet, yaş,  fiziksel aktivite, yaşam tarzı, beslenme alışkenlıkları ve vücuttaki yağ oranı ile doğru orantıalı olarak) hazırlanması gerekmektedir. Çünkü gerçek kilo kaybı vücuttaki yağ kitlesinin azalması ile mümkündür.

Bu sebeple 20 günde 5 kilo verme programızı uygulamak için diyetten daha çok neler yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor.  Bu sebeple size madde madde neler yapılması gerektiğini anlatalım.

[reklam1]

Su çok önemli

su-zayiflatir

Su, zayıflarken sağlıklı olmanızı ve boşaltım sisteminizi çalıştıracağı için şişliklerinizin veya ödeminizin olmamasını sağlar. Cildinizin nem dengesini korur. O yüzden her gün mutlaka 1,5-2 litre civarında su içmek gerekir.

 

Ara öğünleri atlamayın.

Zeytinyağlı-Taze-Fasulye

Ana öğünlerinizden 2-2,5 saat sonraya koyduğunuz küçük ara öğünler hem metabolizmanızın çalışmasını hem kan şekerinizin düzenlenmesini sağlayacağı için mutlaka yapılmalıdır.

 

Bol Bol Meyve

meyve-tabagi

Yeterli C ve A vitamini, cilt elastin dokunuzun artmasını sağlayacağından salatalarınızı ana öğünlerinizde, meyvelerinizi ara öğünlerinizde mutlaka tüketin.

 

Sebze Tüketin

sebze_460

Posa hem barsak faaliyetlerinizin düzgün gitmesini, hem de öğünde aldığınız yağın bir kısmına yapışarak atılmasını sağlamaktadır. Sebze, meyve, kuru baklagiller, yulaf, tam tane ekmekleri posa açısından zengindir.

 

D Vitamini Önemli

yuruyus-kilo-verme

D vitamini kaynağı güneşten, kendinizi mahrum etmeyin. Son 2-3 yılda yapılan çalışmalar öğünle beraber alınan yağsız kalsiyum ürünlerinin barsaktan yağ atımını artırdığını göstermektedir. Bu yüzden ana öğünlerinizde yağsız yoğurt, yağsız ayran, kefir gibi ürünleri mutlaka tüketin.

 

Salata Yağsız Olmalı

salata1b

Yemeğinize, salatanıza koyduğunuz 1 çorba kaşığı yağ 90 kaloridir. Tamamen yağsız beslenme söz konusu olmadığı gibi, yüksek yağlı beslenmenin de bir faydası yoktur. O yüzden besinlerinizi pişirirken ve seçerken, kızartılmamış olmasına, yüksek yağ içeren soslar bulundurmamasına dikkat edin.

 

Yaşantınız size her zaman istediklerinizi sunmayacak. Arkadaşlarınızla yemeğe gideceksiniz, doğum günü ve yıldönümü kutlamalarınız olacak, bir ikramı kıramayacak durumda olabilirsiniz. Ertesi gün egzersizini biraz fazla yaparsınız veya kaçırdığınız besinin durumuna göre bir miktar beslenmenizi düzenlersiniz.

[reklam1]

Yayınlayan

Burcu KAYALI

hepimiz fit bir vücut istiyoruz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir