Zayıflopedi

20 Günde 5 Kilo Vermek
Kilo, harcadığınızdan enerjiden daha fazla enerji alımına bağlı olarak oluşan bir sağlık sorunu. Kilo‘nun oluşumunda aşırı yemek yeme, fiziksel hareket azlığı, psikolojik sorunlar ve metabolik bozukluklar önemli rol oynuyor.... 20 Günde 5 Kilo Vermek
Kilo, harcadığınızdan enerjiden daha fazla enerji alımına bağlı olarak oluşan bir sağlık sorunu. Kilo‘nun oluşumunda aşırı yemek yeme, fiziksel hareket azlığı, psikolojik sorunlar ve metabolik bozukluklar önemli rol oynuyor.

Bilinçsizce tüketilen yüksek kalorili gıdalar ve sonrasında yapılan çok düşük kalorili sağlıksız zayıflama diyetleri daha fazla kilo almanız sağlamaktadır ve bu döngü maalesef çoğu zaman bozulmuyor. Şok diyetler baş ağrısı, yorgunluk, kalp ritminde bozukluk, konsantrasyon bozukluğu, tansiyon düşüklüğü ve adet düzensizlikleri, saç dökülmesi gibi pek çok sorunlara neden olabiliyor.

Bu yapılan şok diyetler, kişinin metabolizma hızının düşmesine, sonrasında ise diyetin bırakılması ile verilen kiloların hızla geri alınması nedeniyle bir döngü haline geliyor ve bu döngü bireylerin sürekli zayıflama diyeti uygular hale gelmesinde de çok etkili oluyor.

Peki Ne yapmalıyız ? 20 Günde 5 Kilo Vermek mümkün mü diye soranlara cevabımız tabi ki Evet. Bir kaç öneri ve sağlıklı bir beslenme programı ile kesinlikle mümkün.

Şekeri kesin

?

Diyet yaptığınız dönemde şeker ve şeker içeren herşeyi tamamen hayatınızdan çıkarıyoruz. Satın aldığınız tatlılar, pastalar, dondurulmuş yiyecekler ve meyve suları gibi pek çok gıdanın içerisinde gizli şeker bulunur.

 

Daha çok yürüyün

yürüyüş-görmek

Örneğin asansör kullanmak yerine merdivenleri kullanabilir, arabanızı ofisinizden biraz daha uzak bir mesafeye park edebilirsiniz.

 

Su için

su içmek zayıflatır mı ?

Yapılan araştırmalara göre yüksek miktarda su içen kişilerin içmeyenlere göre daha hızlı kilo verdikleri ortaya çıkmış. Kilo vermeye çalıştığınız dönemde su içmek bu yüzden çok önemli.

 

İşte Harika Bir Diyet
KAHVALTI

 

ÖĞLE
AKŞAM

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir