Zayıflopedi

3 haftada 15 kilo verme
Sağlklı ve Hızlı kilo vermek isteyenler için bi çok beslenme önerisi ve diyet önerisi sunan Uzman Dyt Dilara Koçak’ın önermiş olduğu diyet listesini sizlere sunuyoruz. Bu... 3 haftada 15 kilo verme
Sağlklı ve Hızlı kilo vermek isteyenler için bi çok beslenme önerisi ve diyet önerisi sunan Uzman Dyt Dilara Koçak’ın önermiş olduğu diyet listesini sizlere sunuyoruz. Bu liste ile 3 haftada 15 kilo verme konusunda hızlıca adım atabilirsiniz, Haftalık olarak sunulan bu listeyi 3 hafta boyunca aralıksız uygulayarak zayıflamanız mümkündür.
İsterseniz hemen #diyet listemize geçelim ve 3 haftada 15 kilo vermenizi sağlayacak listeyi sizler ile paylaşalım.

Porsiyonlara dikkat!

porsiyon(2)

Siz siz olun, sofra kurmadan ağzınıza bir şey atmayın. Yiyeceklerinizi bir defada tabağınıza alın ve miktarı toplu olarak görün.

Düzenli uyuyun

uyku460

Düzenli uyku kesinikle kilo vermenin temelidir. Vücudunuz yeterli uyku alamazsa ertesi gün vücudunuzda ödem birikmesine sebep olur. Ve tabi bu durumda tartı üstünde kilonuzu fazla görmüş olursunuz..

 

Şekeri azaltın

seker-azaltma

Şekere Hayır! Basit şekeri doğduğumuz andan itibaren vücudunuzun en büyük düşmanı olarak düşünebilirsiniz. Tüketmesi kesinlikle keyifli olan ama tüketim miktarı ve sıklığına her zaman dikkat etmek zorunda olduğunuz besindir. Şekeri tükettikçe vücudunuz daha fazla istemeye başlayacağını unutmayın.

Yeşil çay ve bol su için

yesil-cay(10)

Yeşil çay içerisinde bulunan kateşin ile hem metabolizma hızlandırıcı etkisi hem de bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi bulunmaktadır. Yeşil çay bu etkisi ile hem iyi bir içecek alternatifidir hem de kilo vermenize yardımcı olacaktır.

 

Yemeğinizi 20 dakikada tüketin

20-dk

Yemek yerken ilk önce yemeğe başladığınız saate bakmalısınız. Ve yemeğinizi ortalama 20 dakikada tüketmelisiniz. Çünkü algılama hızı çok hızlı olan beynimizin tokluk hissini algılaması yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Tempolu yenilen büyük porsiyonlar yerine keyifle yenilen küçük porsiyonları tercih etmeniz ve yavaş yemeniz daha az besin ile tokluk hissini yaşayarak masadan kalkmanızı sağlayacaktır.

 

Yemeklerden önce çorba için

corba(3)

Öğle veya akşam yemeklerinin bir öğününde yemek öncesi çorba tercih edin. Lif içeriği yüksek sebze çorbaları veya klasik çorbalarımız olan tarhana, mercimek veya ezogelin çorbaları tokluk hissinizin daha çabuk olmasını sağlayacaktır. Özellikle uzun süre aç kaldıktan sonra yiyeceğiniz yemek öncesinde kesinlikle çorba tüketmeli direk olarak ana yemekten başlamamalısınız. Çorbada en önemli husus ise hazır olmaması ve içerisindeki tuz miktarının çok yüksek seviyelerde olmamasıdır.

 

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir