4 Ayda 20 Kilo nasıl verilir ?

20 kilo fazlanız var ve Nasıl hızlı zayıflarım ? diye mi düşünüyorsunuz ? Endişe etmeyin tam 4 ayda 20 – 25 kilo zayıflayıp fit sayılabilecek bir vücuda nasıl sahip olabilirsiniz bunu sizlerle paylaşmak istiyorum.  Düzgün beslenerek ve düzenli spor yaparak insanların ciddi kilolar verip fit bir vücuda sahip olması kesinlikle hayal değil. Tek önemli kural diyet ve spor.  Sonuç olarak evet 4 ayda 20-22 fazlalık vereceğiz.

İşte başlıyoruz 4 ayda 20 kilo verme.

[reklam1]

1. Adım : İstikrar

diet-kilo-verme

Arkadaşlar diyet ve sporda işin %50 si kafada bitiyor. Diyete başlamadan önce kesinlikle inatçı davranın ve işin sonuna kadar gidin.

 

2. Adım : Spor

run-2

Bu adım sizi korkutmasın. Bende diyete başlamadan önce hiç spor yapmayan biriydim. Fakat eğer size anlatacağım diyete başlamadan önce diyetle birlikte yürüttüğüm hafif spor takviminide sizlerle paylaşayım.
Haftanın her günü orta tempoda günde en az 30 dakika (genelde 45) yürüyün.

 

3. Adım : Diyet

saglikli-beslenme-diyet

Geldik en önemli adıma. Kısa ve öz anlatacağım. Aşağıdaki adımları uygulayacak 4 ayda 20 küsür fazlalık verdim (Hatta tam 4 ay bile sürmedi)

 

4. Ekmeği kesin

ekmek-zararlari

Ekmek yemeği mümkünse bırakın, bırakamıyorsanız kahvaltıda ve akşam yemeğinde 1 dilim tam buğdaylı kepek ekmeği yiyebilirsiniz. Kesinlikle beyaz ekmek yemeyin.

 

5. Tuzu kesin

tuzu-sinirlandirin

Tuz kullanımı fazlalık vermeyi yavaşlatan bir etkendir. Tuz kullanan biriyseniz tuzu azaltın hatta kesin. Yemeklere çok az tuz atın, salatada , kahvaltıda tuz kullanmayın.

 

6. Şekeri azaltın mümkünse kesin

tatli-yasak-diyet

Özellikle çay içerken şeker kullanmayın ( ki ben küçük çaya bile 3 – 4 küp şeker atardım.) inanın bunu yapamam demeyin.

 

7. Abur cuburu kesinlikle kesin !

qewewewqe

Özellikle ilk 2 ay kesinlikle cips, çekirdek, gofret vs. tüm abur cuburlardan uzak durun. Bir süre sonra mideniz küçüleceğinden ihtiyaç duymayacaksınız

 

8.İçeceklere dikkat edin

Woman alone at table with drink

Kola içmeyi bırakın. En çok fazlalık aldıran içecek koladır. Meyvesuyu, meyveli soda en azından diyetteyken içmeyin. İçecekseniz ayran için.

 

9. Bol bol su tüketin ! 

su-diyet

Aklınıza geldikçe 1-2 saatte bir su için.

 

10. Kahvaltıda 

diyet-kahvalti-sabah

istediğiniz kadar yeşillik, domates, yumurta, biraz peynir tüketebilirsiniz.

[reklam1]

Yayınlayan

Burcu KAYALI

hepimiz fit bir vücut istiyoruz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir