5 günde 10 kilo verdiren diyet

Bu aralar sıkça sorular alıyoruz.   5 günde 10 kilo verilir mi ?  yada  5 günde 10 kilo verme  gibi hem çok sağlıksı hemde fiziken imkansız olan yazılar aratıyoruz. Bu konuda sizi uyarmak için bu konuyu yazma gereği duyduk.  5 günde 10 kilo vermeniz mümkün değildir ama 5 günde sağlıklı beslenerek ve spor yaparak 1 yada 1.5 kilo vermeniz mümkündür, ki bu bile sağlıksız olabilir.

Farkındayız ve biliyoruz ki hızlı bir şekilde forma girmek ve kilo vermek istiyorsunuz ama sizin için sağlıklı olan 10 günde ortalama 2 yada 3 kilo vereceğiniz bir diyettir ve bu diyetle başlangıç olarak fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz…

Evet  öncelikle alışkanlıklarımızdan başlıyoruz..

• Kahvaltı metabolizmayı hızlandırır

kahvaltı diyet
Kahvaltı gece boyunca yavaşlayan metabolizmayı hızlandırmanın en temel yoludur. Yanı sıra keyifli bir kahvaltı güzel geçecek bir günün habercisidir.

• Kan şekerinizi kontrol altında tutun 

Kan şekerindeki dalgalanmalar, iştah artışına ve kilo alımına neden olabileceği gibi, günlük performansta da düşüşe yol açabilir. Bu nedenle vücudu aç bırakmadan belirli aralıklarla beslemek gerekir. İdeal olan 4-5 saatten fazla aç kalmamaktır.

• Susamadan su içmeyi alışkanlık haline getirin

su ile zayiflama

Su kaybeden bedende, su u ihtiyacı karşılamadığı müddetçe halsizlik, yorgunluk, baş ağrıları ve konsantrasyon bozuklukları gerçekleşebilir. Susamadan su içme alışkanlığı geliştirmek ve günde en az 8 bardak su içerek hücre içi ve hücre dışı faaliyetlerin düzenli olarak devam etmesini sağlayabilirsiniz.

• Sofranızı renklendirin

Sağlıklı bir yaşama merhaba demenin yolunun doğadaki renkleri sofraya taşımaktan geçer. Tek tip beslenme birçok sağlık sorununa neden olabilir. Bu nedenle sofranızın renkli olmasını sağlamalısınız.  Beslenme alışkanlığınıza temel besin gruplarını katarak, beyazlardan (süt ürünleri) kırmızı ve kahverengilere (et çeşitleri), sarılardan (tahıl ürünleri) gökkuşağına (sebze ve meyveler) kadar tüm renkler sofranızda olmalıdır.

• Yemek yemeyi bir seremoni haline getirin

Her saniyenin kıymetli olduğu yoğun hayat temposuyla bireyler ayaküstü atıştırmalarla öğünleri geçiştirme yoluna gidebiliyor. Sağlıksız beslenmeyle birlikte kilo sorunlarını beraberinde getiren bu düzene dur deyin. Yemek yemek için kendinize daha fazla vakit ayırın ve öğünleri en az 20 dakikada bitirme alışkanlığı kazanmaya çalışın.

Diyet

 Sabah: 1 adet mevsim meyvesi, bir dilim kızarmış kepek ekmeği, çay.
Öğle: Bir parça haşlanmış ya da ızgara et, söğüş domates, şekersiz çay veya kahve.
Akşam: Bir dilim kızarmış kepek ekmeği, yeşil salata, bir tane meyve, çay ya da kahve.
[reklam1]

Yayınlayan

Burcu KAYALI

hepimiz fit bir vücut istiyoruz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir