5 Kilo Nasıl Verilir ?

Evet yazın gelmesi ve bikinilerin kışlıklardan çıkması ile zayıflama arayışları arttı. Sürekli ” 5 Kilo Nasıl Verilir ? ” gibi sorular almaya başlıyoruz. Aslında 5 kilo çok çabuk verilebilecek bir fazlalık. Normal hayatınıza devam ederek sadece ufak tefek değişiklikler ile 5 kilo verebilirsini.  Çünkü zayıflamak için sağlıklı ve dengeli beslenmenin de yanı sıra hızlı bi metabolizma gereklidir.

İşte size 6 maddede bunu sıralıyoruz..

[reklam1]

1- Uyanınca bir bardak su için

ne-kadar-ve-ne-siklikta-su-icmelisiniz--5701405

Aslında Su vücudunuza “merhaba” demenin en iyi yoludur. Bu sebeple her uyandığınızda mutlaka aç karnına 1 bardak su için.

2- Kahvaltıyı atlamayın

diyet-kahvalti-tarifi

Gece boyunca bir şey yenmediği için oldukça uzun süren bu açlık nedeniyle metabolizma vücudu korumak adına yavaşlar. Eğer sabahları kahvaltı etmeden güne başlanırsa geçen her süre metabolizmanın daha da yavaşlamasına neden olur.

3- Geç saatte yemeyin

zayiflama-diyetleri

Yapılan araştırmalar kuvvetli bir kahvaltı ve öğle yemeği ile hafif bir akşam yemeği yiyerek kilo verilebileceğini gösteriyor.

6- Ve Harekete geçin

spor_arkadas460

Kas kitlesi direk olarak kalori yakımı ile doğru orantılıdır. Eğer kas oranı normale göre yüksek ise metabolizma hızı yüksek demektir. Gün içerisinde yapılacak düzenli egzersiz ile kalori yakımı fazlasıyla arttırılabilir. Egzersizin düzenli yapılması metabolizmanın aktif olarak sürekli çalışması anlamına gelir. Uzun süreli ve orta tempo ile yapılan egzersizler hızlı tempo ile daha kısa süre yapılan egzersizlere göre daha verimli sonuçlar sağlar.

 

[reklam1]

Yayınlayan

Burcu KAYALI

hepimiz fit bir vücut istiyoruz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir