Canan Karatay Diyeti

Karatay Diyeti Listesi, ülkemizde bilinen ve oldukça başarılı olan ve kitabı binlerce satanlar kitaplar arasından inmeyen diyetisyen ve doktor Prf. Dr. Canan Karatay tarafından hazırlanmış ünlü bir zayıflama programıdır. Bu Karatay diyeti sayesinde sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

cananefendigilkaratay

Karatay diyetinin en önemli özelliklerinden biri de “az yemek, aç kalmak” gibi bir kötü tarafının olmamasıdır. Her gün minimum 3 – 4 öğün yemek yedireceğiz. Ayrıca Öğünlere başlarken çok acıkmış olmamamız gerekmektedir. Çok fazla acıkmadan, hafif tok hissettiğinizde yemek yemeliyiz. Sabah kahvaltınızda sizi oldukça tok tutan şeyler yemelisiniz. Burada karatay diyetinin olmazsa olmazı, her sabah yiyeceğiniz 2 yumurtadır. Bunun yanında, fındık, badem, peynir ve zeytin de tüketmek mümkündür. Peki ekmek? Kesinlikle yok! Canan Karatay, ekmeğin insülin direncini kırdığını ve bu sebeple yemekten kaçınmamız gerektiğini belirtiyor. Unutmayın, tekrar hatırlatıyoruz, ekmek yasak, ve gün boyunca bol bol su tüketmelisiniz.

karatay-canan

Karatay Diyetinin Ana Unsurları Nelerdir?

Canan Karatay,  bizler  için bir diyet listesinden daha çok , sağlıklı ve vücudumuzu ideal beden de olması gerektiği gibi bir şekle sokacak, eşsiz bir liste hazırlamış.

Kısa Kısa..

* Ekmeği çok çok az tüketmeye bakın. Karatayın önerisi “hiç yemeyin” ve onun yerine vücudunuza daha sağlıklı besinler almaya özen gösterin.

* Şeker, beyaz undan yapılan ekmek gibi ürünler, tatlı zehirler olarak da bilinir.

* Yaz mevsiminde bol bol meyve tüketmeniz gerekmektedir. Yine de meyveleri bile seçerken dikkat etmelisiniz.

Karatay Diyetinin Olmazsa Olmazı

Son olarak bu diyetin en önemli maddesini de söylemek ve örnek menümüze geçmek isteriz. Akşam saat 8 sonrasında yemek yememeniz gerekmektedir! Buna meyve de dahildir. Bol bol su içmelisiniz ve mümkünse her akşam yürüyüş yapmalısınız. Akşam yürüyüşleri sizin daha hızlı kilo vermenizi sağlayacaktır.

Yayınlayan

Burcu KAYALI

hepimiz fit bir vücut istiyoruz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir