Çay kilo yapar mı ?

Kişi bi şekilde beslenmesine dikkat edip her canının istediğini yemez ve içmezse kilo alması ancak hareketsizliğe ve tabiki bazı hormonsal bozukluklara bağlıdır.  Abur cubur beslenmede kalorisi düşük gıdaların kilo aldırmayacağı sanılır. Yanlış bir inanç. Kalorinin düşük olması her şey değildir. O yiyeceklerin kalorisi gibi pH derecesi de düşük ise, o zaman onlar yüksek kalorili yiyeceklerden bile daha fazla kilo almanıza sebep olurlar.

Büyük düşmanlarımız en yakınımızda

cay
Evet gelelim Çay kilo yapar mı ? sorusuna, Çayda ve kahvede bitkisel asitleer vardır. Gereğinden fazla çay ve kahve içmekle, pH derecesi düşük (yani asitli) sıvı tüketimimiz fazlalaşır, bu da kilo almamıza sebep olur. Çünkü insan bünyesi, yediği içtiği şeylerdeki asitlilik çok fazla olduğunda yağları depolamaya girişir. Sonuçta kilo alırız. Aslında, çayın ve kahvenin faydası zararından daha çok. Hepten bırakalım demiyorum. Sadece azaltmalıyız, aşırıya gitmemeliyiz.

 

Ölçü nedir?

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-04-22 12:55:22Z | http://piczard.com | http://codecarvings.comKn ñXýo§¦

pH 7 nötr, daha düşüğü asitli, daha yükseği alkalinlidir. pH derecesi aralıkları çok hassastır.  Mesela 7,2 bile çok şeyi değiştirir. Küçümsenecek bir rakam değil. Faydası olur. Bunu göz önünde bulundurarak, günlük beslenme rejiminde pH derecesi 7’den daha yüksek (alkalinli) gıdalara yeterince ağırlık verip dengeyi sağlarsak kilo alma risklerimizi azaltmış oluruz.

 

[reklam1]

Yayınlayan

Burcu KAYALI

hepimiz fit bir vücut istiyoruz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir