Zayıflopedi

Çiğ köfte kilo yapar mı?
Hepimiz biliyoruz ki şuanda vazgeçilmez bir yiyecek varsa o da tabiki çiğköftedir. Hemen hemen hepimiz çiğköfte yemeğe doyamıyoruz zannedersek. Çiğ köfte kalori bakımından çok... Çiğ köfte kilo yapar mı?

Hepimiz biliyoruz ki şuanda vazgeçilmez bir yiyecek varsa o da tabiki çiğköftedir. Hemen hemen hepimiz çiğköfte yemeğe doyamıyoruz zannedersek.

Çiğ köfte kalori bakımından çok çok az zengin bir besin.. Diyet yapan herkez çiğ köfte kilo aldırır mı sorunu kendine binlerce kez sormuştur. Cevabı aslında basit.  Eğer abartmadan çiğ köfte yer iseniz kilo alımı yaşamazsınız. İçerisinde bulundurduğu baharatlar sayesinde çiğ köfte, sindirimi hızlandıran bir yapıya sahip olup, acı özelliği ile de bağırsaktaki gereksiz bakterileri güzelce temizlemektedir. Turşu asitli olduğu için çiğ köftenin yanında fazla yememek kaydıyla turşu da tüketebilirsiniz.

Lavaş ekmeğine gelirsek, 1/3 lavaş ekmeği tüketmek sizin açınızdan daha sağlıklı olacaktır. Çiğ köfteyi sabah yiyecek haliniz yok, akşam yiyeceğiniz vakit lavaşı fazla kaçırırsanız gün boyu uyguladığınız programımınızın dışına çıkarsanız kilo verememek kaçınılmaz olur. Bu yüzden çok dikkat etmeniz gerekir. Çiğ köfte, turşu, nar ekşisi ve lavaş dörtlüsünden fazla yememek kaydıyla uzak durabilirsiniz.

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir