Zayıflopedi

Diyet yapmadan kilo verme yolları
Diyet yapmak! Sanırız herkesin nefret ettiği bi süre sonra çile haline gelen eziyet yöntemi!  Ama üzülmeyin, Diyeti sadece aç kalmak yada istediklerinizi yiyememek olarak... Diyet yapmadan kilo verme yolları

Diyet yapmak! Sanırız herkesin nefret ettiği bi süre sonra çile haline gelen eziyet yöntemi!  Ama üzülmeyin, Diyeti sadece aç kalmak yada istediklerinizi yiyememek olarak düşünmeyin.  Diyet, aslında tamamen sağlıklı beslenme yöntemidir. İstediğiniz herşeyden azar azar yemenizde hiç bi sakınca yoktur.

Mesala beslenme uzmanlarının tavsiye ettiği türden güzel bi kahvaltı hazırlamayı deneyin!  “Şekersiz Çay ya da kahve, biraz kepek ekmeği ve 1 kaşık reçel ya da bal, biraz kaşar peyniri, salam ve beyaz peynir taze sıkılmış meyve suyu ve bir kâse doğal yoğurt.”  Harika değil mi ? 

Bu arada çekinmeden gönül rahatlığı ile yoğurt ve beyaz peynir tüketebilirsiniz. Ve tabiki yağsız olmalarına ise gerek yok.

– Yeşil Çay Candır

yesil-cay(10)

Gün boyunca çantanızda gazsız maden suyu ya da bir termos yeşil çay bulundurmaya çalışın. Bu ünlü yıldızların da tercih ettiği bir yöntem. Test ettik, işe yarıyor!

 

 – Oo Biri Kuru Meyve mi dedi?

Dried Prunes and Apricots --- Image by © H et M/PhotoCuisine/Corbis

Bir elma, birkaç üzüm tanesi ya da kuru meyve (incir ya da kayısı) yiyerek, sabah 11:00 gibi başlayan açlık krizlerinizin önüne geçebilirsiniz. Bu size canlılık kazandıracak ve daha yemeğin başında ekmek sepetine uzanmanızı engelleyecek gayet akıllı bir yöntem…

 

– Sebze Harikadır.

68796_brokoli_663_382

Mönünüzde keyfinize göre patates (kızartması hariç), pilav ya da tam tahıllar gibi glüsit içeren bir besin
bulundurabilirsiniz. Bu öğleden sonra hissedebileceğiniz açlığı engeller, yanında da fazlalıknuzu tehlikeye sokmadan rahatlıkla et, balık ya da yeşil sebze tüketebilirsiniz.

 

– Et, Balık Tüketin.

balik-zayiflama

Tavuk, hindi, ördek ya da balık yiyebilirsiniz. Bu hem daha sağlıklı hem de daha ekonomik olacaktır.
Tahıl ekmeği, esmer pirinç ya da yine esmer ve doğal unu tercih etmelisiniz. Bağırsaklarınız size minnettar olacak ve yalnızca, iyi besinleri vücudunuzda tutacak.

 

– Oo Meyve salatasına ne dersiniz ?

 

1022364_1eecd78f75c596504d89484b4b333242_600x600

Tatlı olarak meyvelere odaklanmayı denemelisiniz. (Meyve salatası, komposto ve hafif tatlı bir şerbet gibi). Kalori hesapları içinde kendinizi kaybetmenizin bir anlamı yok! Dondurma, pasta, creme brulee ya da fazla yağ ve şeker içeren, yani çok kalorili olan tehlikeli eğilimlerinizi başka bir zamana ertelemelisiniz.

 

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir