Diyet yapmadan kilo vermek

Size harika bi haber vereli mi? Aslında #diyet yapmadan zayıflayabileceğinizi biliyor muydunuz? Tamamaen sıkıcı bir #diyet listesine bağlı kalmadan kilo verme‘nin 6 maddesini sizin için yazdık. Sadece günlük alışkanlıklarınızdan birkaç küçük değişiklik yaparak hedeflediğiniz kiloya kolayca ulaşacaksınız..

[reklam1]

İşte diyet yapmadan kilo vermek için 6 ipucu…

Hedefinizi her yere yazın

kadin-not

Elinize bir kağıt kalem alın. ulaşmak istediğiniz kiloyu bir o kağıda yazıp sürekli görebileceğiniz (ofisteki bilgisayarınız, makyaj aynanız vs.) yerlere asın. Ve aynı zamanda hedeflediğiniz kiloyu yakın çevrenizle de paylaşın. Dominik Ünivisersitesi’nde yapılan araştırmaya göre hedeflerini yazan kişilerin %33’ünün amaçlarına ulaşmada çok daha başarılı olduklarını ortaya çıkardı.

 

Kahvaltıyı atlamayın

kahvalti-yapmak

Kilo verme aşamasında kahvaltı evresi çok çok önemli. Metabolizmayı hızlandırır ve kalori yakımını kolaylaştırır. Yapılan araştırmalarda kahvaltı yapan kişilerin %78’inin bir yılda 15 kiloya yakın zayıfladığı ortaya çıktı.

 

Sağlıklı atıştırmalıkları yanınızdan ayırmayın

saglikli_diyet_nasil_yapilir

Ana öğünler arasındaki açlık krizlerini bastırmak için yüksek kalorili yiyecekler tüketmek yerine daha sağlıklı olanları tercih edin. Fındık, ceviz, kuru meyve gibi sağlıklı atıştırmalıklarınızı ofise ya da okula giderken çantanızın içine atın.

 

 

Daha çok su için

su-icme

Günde en az 2 – 2.5  litre su içen kişilerin içmeyenlere oranla 200 – 300 kalori daha az aldıklarını biliyor muydunuz? Açlık ve susuzluk hissi genellikle karışıklığa neden olur. Susuzken kendinizi aç hissedersiniz ve bir şeylere yeme ihtiyacı duyarsınız.

 

8 saat uyuyun

uyku-zayiflatir

Yorgunluk, açlık krizlerini kontrol edememizin en büyük nedeni olabilir. Yapılan araştırmalarda uykusuzluğun açlığı tetikleyen ghrelin hormonunu artırdığı ortaya çıktı. Yapılan bir başka araştırmada da şekerli ve tuzlu yiyeceklerin %23 oranında uykusuzluğu tetiklediği kanıtlandı.

[reklam1]

 

 

Yayınlayan

Burcu KAYALI

hepimiz fit bir vücut istiyoruz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir