Zayıflopedi

Doğum Sonrası Kilo Verme Yolları
Bayanların kabusu olan fazla kiloların, ortaya çıktığı zamanlardan biri şüphesiz hamilelik dönemi ile sonrası dönemdir. Bu konuda uzmanlar, doğum sonrası kilolarından kurtulmak isteyenlere önemli bilgiler veriyor.... Doğum Sonrası Kilo Verme Yolları

Bayanların kabusu olan fazla kiloların, ortaya çıktığı zamanlardan biri şüphesiz hamilelik dönemi ile sonrası dönemdir. Bu konuda uzmanlar, doğum sonrası kilolarından kurtulmak isteyenlere önemli bilgiler veriyor.

Zor, keyifli ve bi o kadar da heyecanlı bi hamilelik döneminin ardından başka kaygılarınız ortaya çıkmaya başladı. Acaba 9 ay boyunca aldığınız kiloları verebilecek misiniz? Meme ve karın bölgenizde sarkmalar olacak mı? Cinsel durumunuz ne yönde etkilenecek? İşte kafanızda yarattığınız bu ve bunun gibi kaygıların çözüm Doğum Sonrası Kilo Verme Yolları :

Forma girmeniz için 6 kural;

1. Emzirin

dogru-emzirme-teknikleri-682

Doğumdan hemen sonraki aylarda aldığınız kiloları vermeye başlayacaksınız. bunun sebebi emzirmeniz. emzirme aylemi çok fazla kalori yakmanızı sağlıyor. Buda kilo vermenin en hızlı ve eğlenceli yolu olsa gerek. Süt veren kadınlarda, süt üretimi günde 500 kalori yakar. Doğumdan sonra hemen bebeğinize süt vermek rahim kasılmasını sağlarken kanamayıda azaltır. Bunun dışında emziren kadınlarda rahim, yumurtalık ve meme kanseri riski daha azdır.

2. Aktif olun

dogum-sonrasi-kisa-surede-forma-girmenin-yollari-4402183

Doğumdan sonra hiçbir şey yapmadan evde oturmayın. Bebeğinizi alarak uzun yürüyüşlere çıkın, arkadaşlarınızla buluşun. Günlük hayatınıza geri dönün ve hareket etmekten çekinmyin.

3. Spor yapın

5-adimda-dik-ve-siki-bir-kalca-5730061

‘Sanki spor yapmaya vakit var!’ diyebilirsiniz. Ancak gerçekten kafaya spor yapmayı koyduysanız böyle mazeretleri umursamazsınız. Bebeğiniz ile birlikte yoga ve plates derslerine katılabilirsiniz. Ya da bebeğinizi pusetine koyun ve güzel havanın tadını çıkartarak sahilde yürüyüş yapın. Tabi ki tempolu adımlarla. Aynı zamanda mekik çekmeniz karın yağlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

4. Beslenmenizi düzene sokun

yemekpisirme460

Büyük öğünler yerine küçük ancak sık öğünler yiyin. Hamileyken yediğiniz kocaman porsiyonlara veda edin.Günlük kalori alımınızı dört veya beş seferlik küçük parçalara bölün. Hergün minimum 10-12 bardak su için. Su içmek sizi hem tok tutacak hem de gereksiz kalorileri yakmanıza yardımcı olacak. Sudan çok sıkılırsanız içine limon sıkmayı deneyin veya bitki çayları için.

5. Emzirmek kabusunuz olmasın

1182

Bebeğinizi emzirirken canınızın yanmasına neden olan meme ucundaki çatlakların en büyük nedeni bebeği emzirme pozisyonunuzun yalnış olması. Bebeğinizi emzirirken sadece mem ucunu değil meme ucunu çevreleyen areola adı verilen koyu renkli alanın tümünü vermelisiniz.Onun dışında mem ucunu zeytinyağı ve lanolin içeren göğüs ucu kremi uygulayabilirsiniz.

6. Cinsel yaşamınızı önemseyin

05012012112042_762_462464

Doğumdan sonra uygulayacağınız uygulayacağınız kegel egzersizleri pelvik kaslarınızı güçlendirmeye yardımcı olur.Bu kasları güçlendirmenin asıl amacı idrar yakınmalarının önüne geçmekle birlikte bu kas gruplarını kullanmayı bilen kadınların cinsel ilişkiden daha fazla keyif almasını sağlamaktır. Doğum sonrası cinsel ilişkiye, kendinizi hazır hissettiğinizde başlamanın hem sizin için hem de eşiniz için daha uygun olacağını söylüyoruz.

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir