Doğum Sonrası Kilo Verme Yöntemleri

Hamilelik döneminde kilo almak her bayanın sorunudur.  Gebelik boyunca alınan kilolar maalesef ki doğumla birlikte gitmiyor ve çoğu zamanda  verilemiyor. Doğum Sonrası Kilo Verme Yöntemleri önerileri için uzmanlara kulak vermek çok önemli.

Unutmayın ki “dost acı söyler” felsefesinden beslenerek, sizin tarafınızda olduğumuzu belirttikten sonra şu hamilelik dönemi içeerinde böyle çok değil de sanki birkaç kilo kadar fazlanızın olabileceğini söylersek bize kızmazsınız sanırım.

Doğum sonrası kilo verme önerilerinden önce şu noktanın altını çizerek başlamak gerekir ;  durum ne olursa olsun önceliğimiz her zaman bebeğin yeterli ve verimli düzeyde beslenebilmesi olması. Bu nedenle doğumu takip eden ilk 6 ay zayıflamak, kilo vermek ya da fit görünmek adına en ufak girişimde dahi bulunmuyoruz.

Unutmayın ki ; Bebeğimiz çok önemli 🙂

[reklam1]

Hamileliğin ardından emzirme

gebelik-zayflama

süreci içerisinde inanım gösterilen yanlış bir inanış bulunmaktadır ki o da; şekerli & tatlı yiyeceklerin süt üretimini arttırmakta olduğudur. Bu inanış bilimsel niteliklerde tamamen geçersizdir. Kendinizi kandırıp boşuna Nutella kavanozlarını kaşıklamayın 🙂

 

Doğum kilolarından kurtulmak

dogum-sonrasi

için işe yeme düzenini elden geçirmeden önce yemek pişirme alışkanlıklarını değiştirerek başlamak gerekli. Bu sebeple damağa her ne kadar daha lezzetli geliyor olsa da; kızartma metodundan ufak ufak vazgeçip, ızgara ve buharla pişirme tekniklerini mutfağımıza dahil etmeliyiz.

Ayrıca yine bu ufak çaplı tatlı krizlerinde hemen çikolataya sarılmak yerine pekmez de tüketebilirsiniz. Böylecekansızlık için de mükemmel bir koruma kalkanı oluşturabilirsiniz.

 

Spor

dogum-sonrasi-kisa-surede-forma-girmenin-yollari-4402183

konusuna gelecek olursak. Doğumun ardından 2 hafta kadar sonra spor yapabilmenizde herhangi bir sakınca söz konu değil. Fakat mutlaka bir profesyonel gözetiminde yapmalısınız. Üstelik beslenme düzeninizde gerçekleştirmekte olduğunuz spor faaliyetleri de göz önünde bulundurulmalıdır.

[reklam1]

Yayınlayan

Burcu KAYALI

hepimiz fit bir vücut istiyoruz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir