Dümdüz bir karın için yapmanız gerekenler

Sizde dümdüz bir karına sahip olmayı düşleyen fakat ayva göbeğe bile razı olanlardan mısınız? Karın bölgesinde oluşan ekstra yağlar, hayati iç organlarınızın etrafında konumlandığından dolayı sağlığınızı düzenleyen hormonları etkiler. Bu yüzden karın bölgenizi kal alışkanlıklarınızdan kurtulmanız, hem karın bölgenizi düzleştirecek hem de sağlığınıza son derece faydalı olacak. Peki, bunu nasıl başaracaksınız? İşte daha düz bir karın için yapmanız gerekenler…

[reklam1]

Nasıl mı ?

1- Stresten uzaklaşın

stresten-uzak-durun

Yaşadığınız en ufak bi strest bile beyniniz kortizol üretimini arttırır. Bu hormon ise karın bölgesinde ekstra yağ depolanmasına sebep olur. Eğer karın bölgenizin daha fazla kalınlaşmasını istemiyorsanız beynnizden stresinizi söküp atın!

2- Daha fazla uyuyun

daha-fazla-uyuyun

Eğer vücudunuzun dinlenmesine izin vermeyip yeterli ve kaliteli uyku uyumuyorsanız kortizol seviyenizin artmasına destek oluyorsunuz demektir. Kortizol, stres sırasında arttığı gibi uykusuz kalmanızdan da etkilenir ve karın bölgesindeki yağlarınızın artmasına neden olabilir.

3- Probiyotik içeren besinler tüketin

probiyotik-tuketin

Probiyotik yani yararlı bakteriler içeren besinleri tüketmeniz, bağırsak floranızı sağlıklı hale getirerek karın bölgenizin incelmesine yardımcı olur. Aynı zamanda süt ve süt ürünleri tüketimi sonrası şişkinlik problemi yaşayanlardansanız, bu sorununuzdan probiyotiklerin yardımıyla kurtulabilirsiniz.

 

4- Şişkinliğe sebep olan içeceklerden uzak durun

siskinlik-yapan-icecekler

Bira göbeği istemiyorsanız alkol kullanımını kısıtlayın. Zaman zaman sosyal içici olmanın kimseye ir zararı yok; fakat bu durumu alışkanlık haline getirmek, bel çevrenizde o hiç sevmediğiniz katmanların oluşmasına sebep olabilir. Çünkü araştırmalar, alkollü içeceklerin özellikle akşam saatlerinde ve büyük miktarlarda tüketilmesinin şişkinlikle doğrudan ilişkili olduğunu gösteriyor.

 

5- Yüksek miktarda tuz içeren besinler tüketmeyin

tuzu-sinirlandirin

Tuz, sindirim sistemi rahatsızlıklarına ve aşırı şişkinliğe neden olur. Tuzdan aldığınız sodyum vücutta fazla su tutulumuna neden olduğu için ödem problemi oluşur.


[reklam1]

Yayınlayan

Burcu KAYALI

hepimiz fit bir vücut istiyoruz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir