Ayda 4 Kilo Vermek

Evet baylar, bayanlar 🙂 en çok sorulan sorulardan birisi ; Ayda 4 kilo vermek mümkün mü ? , Evet bu oldukça uygun bir istektir. ve sağlıklıdır. Fakat diyet yaparken ve kilo vermeyi hedeflerken, vereceğiniz kiloyu rakam olarak ifade etmek pek de sağlıklı bir yöntem değildir. Bunun en büyük sebebi, insanların vereceği kiloyu oran olarak verebilecekleridir. Çünkü tahmin edebileceğiniz gibi 50 kilo bir insanın 1 ayda kilo vererek 46’ya inmesi çok da sağlıklı bir yöntem olmayacaktır.

Ancak kadınlar için 60-80 arasında yer alan kişilerin doğru bir diyet listesi ile hızlı bir şekilde 1 ayda 4 kilo vermelerinin mümkün olduğunun altını çizmekte fayda var. Kendi başlarına bir diyet listesi oluşturup buna uyabilecekleri gibi, daha doğru bir yöntem olan diyetisyene gitmeyi de tercih edebilirler.

Gelelim  ayda nasıl 4 kilo verebilirim  konusuna 🙂

[reklam1]

Güzel bir kahvaltı Şart

Evet belki bu kadar abartmaya gerek yok 🙂 ama iyi bir kahvaltı zayıflama sürecinde olmazsa olmaz.

Su içmek olmazsa olmaz

Kilo vermek için herkesin bildiği için günde en az 2 lt su şart.

Hareket etmek

[reklam2]

Spor salonuna gerek yok. Evde hareketli olmak gibisi yok 🙂

Ekmek ve şeker yok

Çok güzel görünüyor değil mi ? Ama üzgünüz Ekmek yasak 🙂

Evde Spor ? Neden olmasın

[reklam1]

Göbek Eritme Egzersizleri

Yaz bitti! ve tatil derken göbeğiniz çıkmış olabilir. Yağlı, tuzlu yada hamur işleri ile beslenme genel olarak göbekte yağlanmaya sebep olabilir.  Ebru Şallı ile göbek eritme egzersiz programıyla göbek bölgemizdeki istenmeyen yağlarımızdan kurtulmak gayet kolay. Bunu 5 adımda gerçekleştirebilirsiniz.

Mucize değerindeki 5 #egzersiz hareketini sizlerle paylaşıyoruz. Hemen başlayın, dümdüz bir karına sahip olun!

İşte, adım adım, Göbek Eritme Egzersizleri

[reklam1]

Bacaklarımı nasıl inceltirim ?

Doğa, kadınları, yağ doğal olarak basen ve bacaklarda (özellikle üst bacaklar) birikecek şekilde programlamıştır. Ama bu ancak menopoza kadar devam eder. Menopozdan sonra, kadınlar da, tıpki erkekler gibi, karın bölgesinde yağ biriktirmeye başlarlar.

Kimse hayat boyu kalın bacaklarla yaşamak zorunda değildir. Doğru bir beslenme programı uyguladığınız takdirde, bacaklarınız incelecektir. Siz hiç kıtlık çeken insanlar arasında kalın bacaklı birini gördünüz mü? Bu birazda yediklerinizden kaynaklanıyor dolayısıyla

Peki bacaklarımın incelmesini nasıl sağlarım?

 

[reklam1]

Evde Zayıflama Egzersizleri

Herkesin bildiği üzere kadınlar fit ve güzel görünmek için her şeyi yaparlar fakat ev kadınları hareketsiz oldukları için bazen farkında olmadan hızlıca kilo alabilmektedir. Ev kadınları için evde yapılabilecek ve hızlıca kilo vermesini sağlayacak harika egzersizler sunuyoruz .

Yapılması gereken pek çok yöntem olduğu gibi özellikle evde yapılacak hareketler olduğunuda belirtelim. Ama sadece egzersizle bitmiyor. Yediğiniz besinlere de çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Hele ki kola gibi aşırı asitli ve yada aşırı şeker içeren içecekler ve yapay şekerli içecekler  bedenimizin en büyük düşmanıdır.

Kalçalarınıza bir kez yerleşen yağ kütlelerini oradan atmak oldukça zordur ve çok fazla emek ister.

Evet Evde Zayıflama Egzersizleri

[reklam1]

Evde Kalça Eritme Hareketleri

Tüm kadınlar fit ve güzel görünen kalçalara sahip olmak isterler, bunun için yapılması gereken pek çok yöntem olduğu gibi, özellikle tükettiğiniz besinlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle kola gibi asitli ve içeriğinde bol miktarda kafein içeren içecekler ve yapay şekerli içecekler kalçalarınızın en büyük düşmanıdır.

Kalçalarınıza bir kez yerleşen yağ kütlelerini oradan atmak oldukça zordur ve çok fazla emek ister. Bu nedenle öncelikle yediklerinize dikkat etmeli, ardından da evde olsa bile basen bölgesini eriten hareketler yapmalısınız.

Evet Evde Kalça Eritme Hareketleri

[reklam1]

Evde Basen Eritme Hareketleri

Basen eritme hareketlerini her gün 10 – 15 dakika yaparak harika vücuda sahip olabilirsiniz. Evde yapabileceğin basen eritme hareketleri ile hem kalçalarınız şekle girebilir hem bacaklarınız incelecek kilo vereceksiniz. ! yani üçü bir arada!

Egzersizlerden gerçekten fayda görmek için her birini 10 kere tekrar edip, bu onlu tekrarı üç kez yapmalısınız. Başlarken esneme bitirirken streçing hareketleri yapmanız kaslarınızı güçlendirecektir. Spor bittikten sonra 2 büyük bardak su için ki yaktığınız yağları terleme veya idrar yoluyla hemen vücuttan atın.

İşte Evde Basen Eritme Hareketleri

[reklam1]

 

Basit Egzersiz Hareketleri

Kilolarınızdan kolayca kurtulmak ve forma girmek istiyorsunuz ama spor salonuna gidecek ne vaktiniz yok nede imkanınız var. O zaman her yer sizin için spor salonuna dönüşebilir! Hemde çok kolay. Nasıl mı? İşte, Zayıflodi FİT sayesinde evde, iş yerinde yada bahçenizde yapabileceğiniz 4 basit egzersiz hareketi önerisi…

İşte evde yapılan basit egzersiz hareketleri programı ile bölgesel zayıflama oldukça faydalıdır. İdeal bi  görünüme sahip için evde spor yapıp, bu 4 egzersiz hareketini deneyebilirsiniz.

Spor yapmak hem kas yapısı için hem de beyin zindeliği için çok gereklidir. Erken yaşlanmaya engel olur, kilo kontrolü sağlar aynı zamanda diyet yapanların vazgeçilmez etkinliklerindendir.

Evet başlıyoruz!
[reklam1]

Karın yağlarını eriten hareketler

Tatil bitti ve artk tatilde alınan o göbekler ve yağlanan göbek rahatsız etmeye mi başladıysa bu makaleyi iyi okumanızda fayda var. Karın yağlarını eritmek için ebru şallı’dan yardım aldık.  Göbek yağlarını eritebilmek için düzenli şekilde hareket etmeniz ve egzersiz yapmanız şart. ve tabi bunun yanında mutlak sağlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz.

İşte ebru şallı ile Karın yağlarını eriten hareketler 🙂

[reklam1]

1.Adım

agustos-2012-egzersiz-resim-2

Dizleri 90 derecelik açıyla bükün, eller ensede, dirsekler açık… Karnı iyice içeri çekin, kaburgayı kapatın.
Bu pozisyonda nefes verirken omuzlarınızı yerden sıyırarak dizlerinizi başınıza doğru yaklaştırın. 15 kez açılıp kapanarak tekrarlayın.

 

 

2.Adım

agustos-2012-egzersiz-resim-3

Beli incelten bu egzersiz için sırtüstü uzanın, bacaklar masa pozisyonunda dizlerden bükün, eller boynun arkasında, dirsekler açık, çene göğüsten uzakta… Her nefes verişte bir bacağı uzatırken diğer bacağın dizini çapraz dirseğinize yaklaştırıp, üst bedeni hafifçe o yöne doğru döndürün.
Her iki yöne 6’şar kez tekrarlayın.

 

3.Adım

agustos-2012-egzersiz-resim-4

Bu egzersiz özellikle göbekteki yağları yakmaya yarıyor. Ellerinizle başınızı destekleyin. Dirsekler sonuna kadar açık. Bacaklarınızı uzatın. Nefes alın, verirken baş ve dizleri birbirine yaklaştırın. Nefes alırken bacaklar açık, verirken kapalı… Hareketi 15 kez tekrarlayın.

 

4.Adım

 

 

agustos-2012-egzersiz-resim-5

Sırtüstü yatar pozisyonda karnınıza doğru bakın ve bacakları dizlerden bükerek masa pozisyonu alın. Nefes alın, verirken karnı içeride tutarak sırtın üst kısmını yerden kaldırırken bir elinizle dizin iç kısmın, diğeriyle dış tarafını tutun ve diğer bacağı göz hizasında uzatın. Her nefes verişte bacak değiştirin. Her iki bacakla 5, toplam 10 kez tekrarlayın.


[reklam1]

Şeyda Çoşkun Diyet Önerileri

Türkiye’de ünlülerin diyetisyeni olarak tanınan ve bir çok ünlüyü zayıflatan Şeyda Coşkun kendi diyet önerilerini sizler için açıkladı. Gülşen, Petek Dinçöz , Hadise, ve Gülben Ergen’in de aralarında birçok ünlüyü sağlıklı ve kalıcı olarak zayıflatan Şeyda Coşkun, şimdi sizler için önerileri merak edenlere sürpriz yaptı.

Sabah güne başladığında 1 litre su içip spor yapmaya başlayan Şeyda Coşkun, kahvaltıda ise yumurtayı eksik etmiyor.

[reklam1]

– Sabah 7’de 1 litre su ile başlama.

su-diyet

– 08:30 7-8 km. tempolu yürüyüş.

run-3

– 30 dakika tuzlu suda tempolu yüzme.

yüzme

– 10:30 Kahvaltı: haşlanmış yumurta, lor peyniri ve maydanoz.

yumurta-kahvalti

– Ara: Şekersiz Türk kahvesi.

kahve-ile-zayiflama

– Öğle: Hindi göğüsle yapılmış salata.

1

– Akşam: Balık ve Tuzsuz salata.

diyet-kadin-güzel

 

 

[reklam1]

Evde Kilo vermek

En çok kilo alan kişilerin başında ev hanımları gelmektedir. Çünkü bütün gün evde hareketsiz olmaları ve televizyon izlerken atıştırmaları fazlasıyla kilo almalarına sebep olmaktadır. Bu nedenle ev hanımları çok hızlı kilo almaktadır ve bunları vermekte oldukça zorlanmaktadır.

 

Evde kolay yollarda fazlalık vermek için bazı pratik bilgiler paylaşacağım. Bazılarımızın fazlalık vermek için dışarıda zaman harcamaya fırsatı olmuyor, bazılarımız bütün çalıştığı için eve dönmeyi iple çekiyor ve dışarıda spor yapmaya vakti kalmıyor. Fakat hepimiz hızlı ve pratik fazlalık vermenin yollarını arıyoruz. Hep birlikte sıkı ve fit gözükmek için evde fazlalık verdiren, zayıflatan ipuçlarına bir göz atalım.

[reklam1]

 

1. Televizyon kanalını değiştirin
kumanda-zayiflamak kumanda-zayiflamak

Bu hareketlerle fazla bişey kazanmayacağınızı düşünüyorsunuz belki ama yapılan özel araştırmelar gösteriyor ki televozyon kumandası kullanmak yerine, kalkıp kanal değiştirirseniz ve bu vesileyle odada bir kaç dakika boyunca yürürseniz, bir senede en az 2-3  kilo verme şansınız var. Teknolojiden bu kadar vazgeçmek zor olmamalı bizce. Lütfen hemen Kumandayı saklayın veya birinden bunu yapmasını isteyin!

2. Ev İşi Yapın.

ev-isi-ile-zayiflamak ev-isi-ile-zayiflamak
Evet erkeklere çok kolay bir iş gibi gözükse de, ev işi yapmanın en az 1 saat egzersiz yapmak kadar kalori yaktığını biliyor muydunuz? Evi süpürün, camları silin, WC temileyin. Tabi Ne kadar hızlı hereket edersiniz, o kadar kalori yakmış oluyorsunuz.

3. Yatakta Egzersiz Yapın.

yatakya-zayiflamak yatakya-zayiflamak
Uyandıktan hemen sonra 5-10 dakika daha yatakta kalın. Gününüzü daha enerjik ve hareketli geçirmenizi sağlayacak bir egzersiz modeli. Hemen Yan ve düz duracak şekilde yatın ve usttaki bacağınızı 20-25 kez havaya kaldırıp indirin. ve Bacek değiştirin. Sonra sırtüstü uzan, bel boşluğunuza bir yastık yerleştir ve her becağınızı 10 cm havaya kaldırıp 20’er saniye bu şekilde tutun.

 5. Dans Edin

zayiflamak-icin-dans zayiflamak-icin-dans

Evde boş vakitlerinizde deli gibi dans edin.  10 dakikalık Dans 15 dakikalı yürüyüşe eş değerdir. TV izlerken, yada yemek yediktenn sonra açın bir zumba dansı hemen dans etmeye başlayın.

[reklam1]