Fazla kilolar nasıl verilir?

Göbek, basen, kalça bu üçlü vücutta depo görevi görerek yağları biriktirmekte ve insanların canını sıkmaktadır. Peki bu bölgelerdeki fazla kilolar nasıl verilir ? Basit cevapları var size biraz daha detaylı bir konu sunarak tam olarak aydınlatmak istedik. Bildiğiniz gibi yağlardan kurtulmak için  listemiz  önemli iki iş diyet ve egzersiz ile başlayıp farklı tüyolar ile son bulacak.

[reklam1]

1 – Ne Yediğinizi Not Alın:

kadin-not

 

Bu öneriyi yakın çevrenizde kilo vermiş arkadaşlarınızdan duymuşsunuzdur. Bu konuda yapılan araştırmalar da “yemek günlüğü” tutmanın işe yaradığını gösteriyor ve yediği her öğünü detaylarıyla yazanların yazmayanlara oranlara %15 daha fazla kilo verdiği belirlenmiş.

 

2 – Öğün Atlamayın:

yemek-yemek-kilo-verme

Öğün atlamak kilo vermenizi 2 şekilde zorlaştırır. İlki öğün atladığınızda bir sonraki öğünde çok daha aç olacağınız için doymanız zorlaşır ve atladığınız öğünden alacağınız kaloriyi tek seferde alırsınız.

 

3 – Kendinizi Aç Bırakmayın:

yemek-yemek-zayiflma

Aç kalmanın gerçekten kilo vermenize bir katkısı yok üstelik aç kaldığınız için artan stres yüzünden salgılanan hormonlar vücudunuzun daha fazla yağ depolamasına yol açar.

 

4 – Su İçin:

suicme460

Genel sağlığımızı korumak için ihtiyaç duyduğumuz su 0 kaloridir ve midenizi doldurarak daha uzun süre tok kalmanıza yardımcı olur. Enerji içeceği, kola ve yapay tatlandırıcı içeren “diyet” içecekler yerine su için.

 

5 – Acıkmadan Yemek Yemeyin:

20-dk

Pek çoğumuz masaya tam olarak acıkmadan oturuyoruz ve yemek yemeye başlamamız için “yeterince tok olmamamız” yetiyor. Hatta bazen aç olmasak bile stresten, sıkıntıdan veya sadece aktivite olsun diye yemek yiyoruz. Bu durum vücudun yeterince kalori harcamadan tekrar kalori alınmasıyla birlikte yağ depolamaya başlamasına neden oluyor.

 

6 – Mutlaka Kahvaltı Yapın:

kahvalti-zayiflamak

“Kahvaltı günün en önemli öğünüdür” cümlesi belki klişe ama her klişenin iyi bir nedeni var. Kahvaltı etmeden güne başlarsanız metabolizmanızın uyku halinden günlük yaşama adapte olması zorlaşır.

 

7 – Hareketi Artırın:

diyet-hareket-beslenme

 

Ne kadar çok hareket ederseniz o kadar çok kalori harcarsınız. Sağlıklı bir diyette her gün almanız gereken minimum kalori miktarı ortalama 1400-1600’dür. Aldığınız kaloriyi bu kadar düşüremiyorsanız daha fazla hareket ederek yaktığınız kalori miktarını arttırabilirsiniz.

 

[reklam1]

Yayınlayan

Burcu KAYALI

hepimiz fit bir vücut istiyoruz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir