Ebru Şallı Kilo Verme Hareketleri

Kilo veren yada hala vermeye çalışa bayanlar, Yaz bitiyor diye asla egzersizlere ara vermek yok. Eğer şimdi ara verirseniz en başak tekrar geri dönmüş olursunuz, Artık bedeniniz spora alıştı. Aynen devam. Ebru Şallı ile kilo verme hareketleri ile sizleri ideal bedeninizde tutuyoruz.

Bu göbek eriten 7 favori pilates egzersizim ile form tutabilirsiniz. Günde sadece 10 dakikanızı ayırmanız yeterli. Hadi o zaman iş başına… İşte Ebru Şallı Kilo Verme Hareketleri

[reklam1]

Pozisyon 1

agustos-2012-egzersiz-resim-2

Bu pozisyonda nefes verirken omuzlarınızı yerden sıyırarak dizlerinizi başınıza doğru yaklaştırın. 15 kez açılıp kapanarak tekrarlayın.

 

Pozisyon 2

agustos-2012-egzersiz-resim-3

Beli incelten bu egzersiz için sırtüstü uzanın, bacaklar masa pozisyonunda dizlerden bükün, eller boynun arkasında, dirsekler açık, çene göğüsten uzakta… Her nefes verişte bir bacağı uzatırken diğer bacağın dizini çapraz dirseğinize yaklaştırıp, üst bedeni hafifçe o yöne doğru döndürün.Her iki yöne 6’şar kez tekrarlayın.

 

Pozisyon 3

agustos-2012-egzersiz-resim-4

Bu egzersiz özellikle göbekteki yağları yakmaya yarıyor. Ellerinizle başınızı destekleyin. Dirsekler sonuna kadar açık. Bacaklarınızı uzatın. Nefes alın, verirken baş ve dizleri birbirine yaklaştırın. Nefes alırken bacaklar açık, verirken kapalı… Hareketi 15 kez tekrarlayın.

 

 

Pozisyon 4

agustos-2012-egzersiz-resim-5

 

Sırtüstü yatar pozisyonda karnınıza doğru bakın ve bacakları dizlerden bükerek masa pozisyonu alın. Nefes alın, verirken karnı içeride tutarak sırtın üst kısmını yerden kaldırırken bir elinizle dizin iç kısmın, diğeriyle dış tarafını tutun ve diğer bacağı göz hizasında uzatın. Her nefes verişte bacak değiştirin. Her iki bacakla 5, toplam 10 kez tekrarlayın.

 
[reklam1]Evde Pilates Hareketleri

Evde tüm gün oturup televizyon izliyorsunuz ve artık kilolarınızdan da rahatsız oluyorsunuz ? Doğru mu bildik 🙂 Ev hanımların en büyük sorunlarından birisi de evde hareketsiz oturup tüm gün televizyon izleyip ve yanında abur cubur yerken farkına varmadan alınan o kilolar.  Şimdi nasıl kilo verebiliriz ? diye düşünme zamanı geldi 🙂

Ev hanımları, sizler için fazla yorulmadan sadece evinizde yarım saat ayırarak yapabileceğiniz harika pilates hareketleri ile eski kilolarınıza geri dönebileceksiniz. Sanki biraz ürün satış reklamı gibi oldu ama bu öyle degil bu tamamen sizin evde yapabileceğiniz hareketlere bağlı. Şimdi hemen abur cubur yemeyi bırakıyoruz ve günde 20 dakika bu hareketleri yapmaya başlıyoruz.

Hadi başlayalım işte ; Evde Pilates Hareketleri

[reklam1]

Yere Uzanın

04-Double-Leg-Stretch_

Yere sırt üstü uzanın ve sabitlenin. Bacaklarınızı karnınıza çekin ve bırakın. bunu 7 kere 5er saniye arayla yapın.

 

Bacakları İndir ve Kaldır

05-Double-Leg-Lift_

Sırt üstü yerde yatarken bacakalarınız dik şekilde hava dogru kaldırın 2saniye bekleyin ve indirin. Bunu 10 set yapın.

Hızlanıyoruz.

01-Single-Leg-Stretch_

Önce sağ bacagınızı sonra sol bacagınızı seri şekikde karnıza çekin ve yer değiştrin. 12 set yapın.

 

Hadi Hızlanıyoruz

02-Straight-Leg-Stretch_

Sırt üstü yere sabitiz. bacaklarımızı seri şekilde dik konuma getirip yüzümüze kadar getirip indiriyoruz. 14 set.

 

Son Hareket

03-The-Hundred_-2

Sırt üstü sabit olun bacaklarınız 3 farklı konuma getirip 20 saniye bekliyorunuz. 3 set.

[reklam1]

Kalça Eritme Hareketleri – Fit TV

Kalça bölgenizdeki fazlalıklardan şikayetçi olduğunuzu hissettik.  ve onlardan bi an önce kurtulmak istiyorsanız, size kalça eritme hareketleri ile ilgili harika bir video önereceğiz

Bu direnç hareketinin prefesyoneller tarafından sıklıkla tarcih edilmesinin nedeni, vücudun orta bölgesini sıkılaştırmak için çok etkili olması. Köprü pozisyonu, daha çok göbek bölgesini çalıştırsa da kalça ve popo bölgesine de etki gösteriyor. Hareket, kas yapımına etki ettiği gibi esnekliği de artırıyor.

İşte kalçanızı eritmek için yapmanız gereken en basit hareketler..

Kalça Eritme Hareketleri

[reklam1]

Basen Eritme Hareketleri – Fit TV

Bayanların en büyük sorunlardan birisi de sanırız basen sorunu. Basen Eritmek kilo verenler için zor ve uzun süren bir eylemdir. Günlük olarak yürüyüş yapmakla beraber, basen egzersizleri ile bunu desteklemeniz gerekiyor.  Çikolata, Şeker ve Tatlı gibi sadece basen yapan yiyeceklerden uzak durmalısınız.

Özellikle çikolata basen bölgenizde biriken bir yiyecektir.  Bu sebeple çikolata ve tatlı tüketimlerinize ara vermelisiniz.

Gelelim basen eritme seçeneklerinizden biri olan egzersiz yapmanıza. Videomuzu izleyerek basen eritme egzersizleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Basen Eritme Hareketleri

[reklam1]

Evde Kilo Verme Yöntemleri – Fit TV

Çalışmayan ve evde oturan ev kadınlarının en büyük sorunu hızlı kilo almaları ve bunları verememeleridir. Bunun en büyük sebebi de hareketsiz olmak.  Bütün gün televizyon yada  bilgisayar başında vakit geçiren ve bununla yetimeyip yanına çerez, kola, tatlı v.s depolayıp tüm gün hareketsiz kalan bayanlar kısa sürede çok hızlı kilo almaya başlıyorlar. ve aldığı kiloları çok geç fark ediyorlar.

Bayanların evde 15-20 dk vakit ayırarak uygulayacagı egzersizler ile kilo almanızı durdurabilir ve zamanla kiloları vermeye başlayabilirsiniz..

İşte Evde Kilo Verme Yöntemleri

 

 

[reklam1]

Evde Egzersiz Yaparak Kilo Verme [ Fit TV ]

Zayıflamak için yaptığımız diyetlerin yanına mutlaka egzersiz eklememiz gerekmektedir. Bu egzersizleri spor salonlarında yapmak maliyetli ve evimizin konumuna bağlı olarak zaman alıcı olabilir. Bu yüzden sizler için evinizde otururken aklınıza geldikçe yapabileceğiniz basit hareketler içeren hızlı kilo vermeye yardımcı evde egzersiz yöntemlerini paylaşıyoruz. Evde egzersiz yaparak kilo verme çok kolay!

[reklam1]

Hamilelikte pilates yapılabilir mi ?

Hamilelik boyunca doktor kontrolü ve uzman spor eğitmeni eşliğinde emniyetli ve en güvenli şekilde spor yapması önerilir.

Spor, herkes için sağlıklı bi yaşam sunması sebebi ile  gebe hanımlar için de ayrı bir önem taşımaktadır. Bilinmesi gerekir ki hamilelik dönemlerinde en büyük sorun kişinin ağırlık merkezinin yer değiştirmesidir. Yer çekimini düşünecek olursak omurga da postür dediğimiz bozuklukları görmek an meselesidir. Bu sebeple kişinin hamilelik süresince doktor kontrolü ve uzman spor eğitmeni eşliğinde güvenli şekilde spor yapması önerilir. Sports International pilates eğitmeni Aslıhan Çızıkman, hamilelikte yapılacak en güvenli ve etkili egzersizleri gebeliğin dönemlerine göre anlattı. İşte aylara göre gebelik egzersizleri:
Hamileliğin ilk üç aylık dönemlerinde kişiye hafif yürüyüşler ve omurgayı güçlendirecek stretching (esneme) hareketleri, ve sırt egzersizleri yaptırılır.  İlave olarak hamilelerin #pilates ve #yoga gibi egzersizler yapması da gereklidir.

Gebelik ve sonrasında dikkat edilmesi gereken noktalar

hamilelikte-pilates
Gebelik kadınların kas ve iskelet sisteminde değişikliklerin yaşandığı bir dönem olduğu için annede bel ve sırt ağrıları ile karşılaşılabilir. Hatta bağ dokusu gevşeyerek eklemleri kolay yaralanabilir. El ve ayak bileklerinde ödem oluşması karpal tünel ve tarsal tünel sendromuna neden olabilir.
Hamilelikte pilatese annenin gebeliğin 12. ve 16. haftası arasında başlaması ve ortalama haftada 2 ya da 3 kez doğuma kadar devam etmesi gerekir. Ancak erken doğum riski taşıyanlar, vajinal kanaması olanlar, erken memran rüptürü olanlar ve hipertansiyon gibi tıbbi problemi olan gebelerin doktorlarının onayını almasını isteriz.
[reklam1]

Ebru Şallı İle Pilates hareketleri

Pilates ve pilates topu egzersiz yapmak ve kilo verme adına harika bir hareket aracıdır. Özellikle göbek, karın ve kalça bölgesindeki yağları eritme konusunda faydası mükemmele yakındır.  Topun esnekliği ni kullanarak top olmadan yapılacak zor hareketleri bile kolay şekilde yapmanıza yardımcı olur. Pilates ile egzersizler  yapan kişilerden bazıları çok daha erken sonuç alırken, yapmayan kişiler daha geç sonuç alabiliyor. Aslında Biraz sabır gerekiyor. Bunun sebebi metabolizma hızı, cinsiyet, yaş ve beslenme alışkanlıklarındaki farklılıklardır. Bir çok kişi plates topu ile zayıflamayı başarmışlardır.

Bildiğiniz gibi Ebru Şallı pilatesi Türkiye’ye tanıtan bir kişi. Her sabah yaptığı plates ile  sağlıklı, esnek ve dik duran bir vücuda sahip. Siz de bu hareketlere başlayarak düzenli bir şekilde evde yapacağınız hareketlerle sağlıklı bir bedene kavuşabilirsiniz.

İşte Ebru Şallı İle Pilates hareketleri..

Fit TV

[reklam1]

Karın Düzleştirme Hareketleri

Göbeğinizden mi şikayetçisiniz  ? 🙂 Sanırız binlerce insanlardan sadece birisiniz.  Aşırı yağlı yiyecekler, ekmek, şekerli içecekler istemedensa olsa göbek oluşmasına sebep olmaktadır. ve beslenmenizi düzeltmediğiniz sürece ne yaparsanız yapın göbeğiniz gitmez, beslenmenize dikkar etmeniz şart.  beslenme sonrasında hızlı göbek eritme egzersizleri ile göbeğinizden kolayca kurtulabilirsiniz.

İşte Karın Düzleştirme Hareketleri

[reklam1]

Yere uzanıp sağa dönün ve bacaklarınızı gerin.

fitnessclass

 

Üstteki ayağınızı altta kalan ayağınızın önüne getirip koyun. Sağ dirseğinizden destek alın. Vücudunuzun üst kısmını, kalçalarınızı ve bacaklarınızı, vücudunuz düz bir çizgi oluşturuncaya kadar yukarı kaldırın. Bedeninizi hafifçe alçaltın ve yeniden yükseltin. Her yükselişte sol kolunuzu başınızın üstüne doğru uzatın. Egzersizi sol tarafınızla da tekrarlayın.

 

*Yüzüstü yatın ve ellerinizi yere koyun.

sinav

 

Ellerinizden destek alarak omuzlarınızı kaldırın. Ayaklarınızı kalça genişliğinde açın ve parmak uçlarınızda yükselin. Dirsekleriniz ve kalçanızı hafifçe eğin. Değişimli olarak sağ ve sol kolunuzu ileri doğru uzatın. Bu sırada beden ağırlığınızı diğer tarafa kaydırın. Göbek bölgenizdeki kas gerginliğini koruyun.

 

*Sırt üstü yere yatın.

kopru-1

Bacaklarınızı bükün, ayaklarınız yere değmeli. Sadece omuz başlarınız yere değecek şekilde, kalçanızı ve sırtınızı yerden kaldırın. Başınız ve enseniz tamamen gevşemeli! Değişimli olarak sağ ve sol bacağınızı 90 derecelik açı oluşturacak şekilde yukarı kaldırın. Bu sırada diğer ayağınız zemine basmalıdır.

 

*Sırtüstü pozisyonunda bacaklarınızı bükün.

kopru-2

 

Ayaklarınızı kalça genişliğinde aralayın. Karın kaslarınızı gerin, baş ve vücudunuzun üst kısmını, kürek kemikleriniz zeminden ayrılınca kadar yükseltin. Bu şekilde durun, sırtınızın alt bölgesini zemine doğru bastırın. Ellerinizle, omuz genişliğinde bir ipi veya fuları kavrayın. Kollarınızı öne doğru uzatın. Şimdi elinizdeki iple, kalçanızdan başınıza kadar yarım bir daire çizin.

*Rahatlamak için yere sırtüstü yatın. Bacaklarınızı bükerek kavrayın ve ellerinizle göğsünüze kadar çekin. 30 saniye bu pozisyonda kalın.

[reklam1]

Kolay karın inceltme egzersizleri

Karın bölgesi ile ilgili sorun yaşayanlar sizleri duyduk. Ve derdinize derman olacak Okan Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursadan öneriler aldık. Şenbursadan’ın önerdiği 5 karın egzersizi ile günde 15 dakikada daha sıkı bir karınla yazı karşılayabilirsiniz.

Bu Kolay karın inceltme egzersizleri ile harika bi karına sahip olacaksınız.

[reklam1]

1) Plank

hizli-karin-egzersizleri-5697186
Bilinmesi gerekir ki #egzersiz programlarının olmazsa olmazlarından biri plank’tır. Plank, vücutta birden fazla bölge çalışabilir ve göbek bölgesi için oldukça etkilidir. Yapılması çok kolay olan yüz üstü pozisyonda, eller karşıyı gösterecek, ön kollar ise üzerinde duruyor olacak. Ve daha sonra sırası ile göğsü, kalçayı ve bacakları yarden kaldırıyoruz. Sadece ön kallar ve ayak parmak ucu yerle temasta olmalı. Bu pozisyonda 15-20 saniye bekliyoruz. Günde 1 kez yapmanız yeterli.. 2’nci gün de 20 saniye yapıyoruz.

2) Köprü Kurma

hizli-karin-egzersizleri-5697185
Şimdi sırt üstü pozisyonda ayaklarınız yerde olacak şekilde izleri büküyoruz. Düz bir hat halinde kalçamızı kaldırıyoruz. Son noktada 10’a kadar sayıyoruz. Yavaşça bırakıyoruz.

3) Crunch

hizli-karin-egzersizleri-5697183
Sırtüstü pozisyondayken dizler bükülü mekik çeker gibi sola doğru kalkın, aynı anda sol dizinizi kendinize doğru çekin. Sağ dirseğinizi sol dizine değdirmeye çalışın. Hemen ardından sol dirseğinizi sağ dizinize değdirmeye çalışın.

4) Simit Egzersizi 

hizli-karin-egzersizleri-5697184
Ayakta dururken uzunca bir sopayı boyun arkasına geçirerek, omuzlarınıza yerleştirin, ön kollarınızla tutun. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın ve yere sağlamca basın.

5) Yan karın Egzersizi

adonis-kasi-gelistirme-e1422297540385
Ayakta dururken uzunca bir sopayı boyun arkasına geçirerek, omuzlarınıza yerleştirin, ön kollarınızla tutun. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın ve yere sağlamca basın. Kalça ve bacaklar sabit olacak şekilde sağ yana doğru eğilin. Hemen ardından sola doğru eğilin.


[reklam1]