Haftada 5 kilo vermek

Haftada 5 kilo vermek istediğinizi duyar gibiyiz. Bu tamamen imkansız. Öncelikle bununla başlamak istiyoruz,  1 haftada 5 kilo vermeniz sağlık açısından çok zararlı olmasını yanı sıra fiziksel açıdan da pek mümkün olmayabilir. günde 1 kilo vermeniz gereken bu kilo kaybı için sizin aralıksız 24 saat boyunca koşmanız ve tamamen kas kaybetmeniz gerekiyor. Bu da tabiki çok sağlıksız. ” Haftada 5 kilo vermek

peki ne yapabiliriz ? öncelikle kısa sürede kilo vermeyi bi kenara atacaksınız,  sağlıklı ve kalıcı kilo vermek istiyorsanız eğer bunu uzun vadeli olarak düşünmeniz gerekiyor.  sağlıklı bir diyet listesi seçip bunu uygulamanız ve bununla beraber spor yada egzersiz yapmalısınız.

Evet başlıyoruz,

[reklam1]

 

1- Ulaşmak istediğiniz kiloyu belirleyin

frustrated-woman-at-computer

Kilo vermek isteyen birçok kişi sık sık diyete başlamakta fakat bir süre sonra pek çok farklı nedenle diyet programına sadık kalamamaktadır. Kişiyi günlük hayatında zorlamayacak, doğru planlanmış bir diyet programı sayesinde beslenme alışkanlıkları değiştirilerek başarılı sonuçlar alınabilir.

 

2- Her gün tartılmayın

135697577-thinkstock-diyet-zayiflama-kilo-verme-saglik-tarti-ayak-kadin-mkl
Kilo takibi amacıyla sık sık tartılmak yanlış bir yöntemdir. Sağlıklı bir diyetle kilo değişimi ayda 4-6 kilodur. Buna göre haftada 1-1,5 kilo kaybı normaldir. Fazlasını beklemek hayal kırıklığına sebep olabilir.

 

3. Aç olup olmadığınızı sorgulayın

gece-yemek-yemek
Çoğu insan sıkıldığında, mutsuz olduğunda, sinirlendiğinde ya da mutlu olduğunda kendini aç hisseder. Böyle durumlarda açlık hissi tekrar sorgulanmalıdır.

 

4- Aburcubur yerine kuru meyve tüketin

http://www.volpeypir.com/

Evde ve iş yeri çekmecelerinde bulundurulan çikolata, gofret, bisküvi gibi yüksek kalorili atıştırmalıklar diyet programının bozulmasına neden olabilir.

 

5- Fiziksel aktivitenizi artırın

5-adimda-dik-ve-siki-bir-kalca-5730061
Sağlıklı beslenmenin yanı sıra yapılan fiziksel aktiviteler de kilo vermeyi hızlandıracaktır. Günde en az bir saat tempolu yürüyüş kişinin sağlıklı kilo vermesini hem de kendisini iyi hissetmesini sağlayacaktır.

[reklam1]

Yayınlayan

Burcu KAYALI

hepimiz fit bir vücut istiyoruz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir