Zayıflopedi

Haşlanmış patates kilo aldırır mı ?
Haşlanmış patates kilo yapar mı sorusu kilo vermek isteyenlerin ve patatesi çok seven bir millet olarak oldukça merak edilen sorular arasında geliyor. Bilindiği üzere #kilo... Haşlanmış patates kilo aldırır mı ?

Haşlanmış patates kilo yapar mı sorusu kilo vermek isteyenlerin ve patatesi çok seven bir millet olarak oldukça merak edilen sorular arasında geliyor. Bilindiği üzere #kilo problemi çağımızın en önemli sorunlardan biri aslında..  Durum böyle olunca çok sevdiğimiz gıdaların kilo aldırıp aldırmadığı da fazlasıyla araştırılmaya başlanıyor.

 

 

Zannedersek patates yemeyi sevmeyen kişi çok azdır.  Özellile Kızartması, sulu yemeği, haşlaması ve daha bir çok yemek çeşidi ile sofralarımızda sıkça karşılaşıyoruz.  Özellikle Türk milleti patates tüketimin konsunda d üst sıralarda yer alan ülkedir.

Gelelim sorumuza ;

1 porsiyon haşlanmış #patates yaklaşık olarak 70 kaloridir. Ve Ayrıca içerisinde ihtiyacımız “karbonhidrat, yağ, protein, kalsiyum, potasyum, demir ve vitamin A,C”  içermesi nedeniyle de vücudun vitamin ve mineralleri sağlamaktadır. Haşlanmış patates fazla tüketilmediği takdirde hem doyurucu hem de oldukça sağlıklı bir besindir.  Bu nedenle haftada 1-2 kez rahatlıkla haşlanmış patates tüketerek, patatesin faydalarından yararlanabilirsiniz. Bilinenin tak aksine haşlanmış patates kilo almanızı engellemeye de yardımcı olacaktır.

 

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir