Kalça Sıkılaştırma Yöntemleri ( Resimli )

Her bayanın hayalidir sanırız daha sert ve daha sıkı görünen kalçalara sahip olmak, fakat aslında hiç de zor değildir. Sadece evde yada ofiste yapabileceğiniz bi kaç kolay egzersizle kalçalarınız kolayca sıkı ve sert olabilir.  Okan Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa, sadece 5 ana egzersiz ile daha sıkı bir kalçaya sahip olmanın basit yönteminlerini fotoğraflar eşliğinde anlattı:

Bizde sizler için bunları bulduk ve sıraladık, hadi hemen başlayın!  İşte Kalça sıkılaştırma yöntemleri
[reklam1]

Birinci egzersiz

5-adimda-dik-ve-siki-bir-kalca-5730057
Dizler hafif karna çekilmiş pozisyondayken yan yatın. Üstteki bacağı 10-15 cm kadar açın. Ancak kalçanın geriye gitmemesine ve ayakların bitişik olmasına dikkat edin. Aynı hareketi diğer taraf için de tekrarlayın.  30 tekrar

İkinci egzersiz

5-adimda-dik-ve-siki-bir-kalca-5730059
Yan yatışta bacağınızı öne düz bir şekilde uzatabildiğiniz kadar uzatın, yere koymadan arkaya doğru uzatabildiğiniz kadar uzatın. Aynı hareketi diğer taraf için de tekrarlayın. 30 tekrar.

Üçüncü egzersiz

5-adimda-dik-ve-siki-bir-kalca-5730060
Emekleme pozisyonundayken bir bacağınızı dümdüz uzatın. Daha sonra dizinizi 90 derece bükün. Ayak tabanınınız ile tavanı itin. Aynı hareketi diğer taraf için de tekrarlayın.  30 tekrar

Dördüncü egzersiz

5-adimda-dik-ve-siki-bir-kalca-5730061
Yüz üstü pozisyonda önkollarınızı parmaklarınız karşıyı gösterecek şekilde yere koyun. Sırasıyla göğsünüzü, kalçanızı ve dizinizi yerden kaldırın. Önkollarınız ve ayaklarınız üzerinde 20 saniye durun. Bir sonraki gün de 20 saniye durun. Daha sonra 2 günde 1, 10 saniye artırın.

Beşinci egzersiz

5-adimda-dik-ve-siki-bir-kalca-5730062
Sırtüstü pozisyondayken dizler bükülü ayaklar yerle temas halinde iken dizler arasına küçük bir rulo havlu yerleştirilir. Rulo sıkılarak kalça dümdüz yukarı kaldırılır. Sonra kalçayı hafifçe aşağıya bırakın ancak yere değmeden tekrar dümdüz kaldırın. Bu sırada dizlerinizin arasındaki ruloyu sıkmaya devam edin. 30 tekrar.

 

[reklam1]

Yayınlayan

Burcu KAYALI

hepimiz fit bir vücut istiyoruz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir