Karatay diyeti ile kaç kilo verilir

Karatay diyetini eminim ki kilo problemi olan bir çok insan duymuştur. Televizyon programlarında ve internet üzerinde pek çok kanalda sıkça konuşulan ünlü Karatay diyetini sizler için derleyip toparlayıp sitemize ekledik.

Bu yazının tamamını okuyup anladıktan sonra Karatay diyeti ile kaç günde kaç kilo verilir? Karatay diyeti sağlıklı mı? Gibi pek çok sorunun cevabını alacaksınız.

[reklam1]

Karata Diyeti programının elde edilen sonuçlarına göre sıkı şekilde yapıldığı zaman ayda 10-13 kiloya kadar verilebilmektedir. Diğer taraftan insanların kendilerini sıkmadan  Karatay Diyeti ile 4 ay kısa sürede 20 kiloya kadar ulaşanlarda mevcuttur.  Eğer sağlıklı beslenirken fazla kilolarınızdan kurtulmak isterseniz size tavsiyemiz bir an önce Karatay Diyetini uygulamanızdır.

Karatay Diyeti nasıl uygulanır?

diyabeti_onlemek_icin_gunde_40_dakika_yuruyus_h25743

Günlük 40- 50 dakikalık egzersiz programının öneminin vurgulandığı diyetin temel amacı, vücudumuzun yakıt ve enerji düzeyini idare eden ve diğer tüm hormonları kontrol altında tutan  leptin hormonu ile insülin direncini kırarak, karaciğer yağlanması dolayısı ile göbek yağlarının ilerlemesinin önüne geçmek ve geriletmek amacını hedef almıştır.

Düşük glisemik indeksli besinlerin tüketilmesini savunur, diğer diyetlerde yasaklanmış ya da sınırlandırılmış olan sağlıklı yağların sağlık ve özellikle kilo verme sürecinde önemini vurgular. Sağlıklı yağlar tüketilmedikçe vücudumuzdaki depolanmış ve kanımızda birikmiş yağların yıkılması mümkün olmayacaktır.

Karatay Diyeti’nde hangi yiyecekler tüketilir?

68796_brokoli_663_382

Diyetin ana besin gruplarını; karbonhidrat içermediklerinden glisemik indeksleri ölçülemeyen düşük kalorili proteinler, ekseri çiğ ya da doğru pişirme yöntemleri ile hazırlanacak sebze grubundan mevsiminde karnabahar, lahana, bamya, taze fasulye,enginar, domates, biber, zeytin, limon, greyfurt, glisemik indeks değeri düşük baklagil grubundan buğday, bulgur, kuru fasulye grubu, mercimeğin her türlüsü, fındık, fıstık, ceviz, özellikle badem (hem karbonhidrat, hem protein, potasyum kalsiyum, demir vb. minarel ve omega- 3 içeriği ile) gibi kuru yemiş ve meyvelerden az miktarda tüketilen armut, ahududu, greyfurt, böğürtlen oluşturmaktadır.

 

Karatay Diyeti’nde ne yemeli ne yememeliyiz?

suicme460

Yemeklerin zamanı ve sağlığımız açısından önemi, bilinenin aksine ara öğünlerin şeker direncimiz ve sağlığımız üzerindeki olumsuz etkileri, yemeklerin düşük ısıda, uzun süre pişirilmesi, yemeklere pişirildikten sonra baharat eklenmesini, az tuz, günde en 2- 3 litre su tüketilmesini,  Omega- 3 zengini beslenme ve takviye alınmasını, yemek ve salatalarda sadece soğuk sıkım sızma zeytinyağı ve tereyağı kullanılması gerektiğini  vurgular.

 

[reklam1]

 

Yayınlayan

Burcu KAYALI

hepimiz fit bir vücut istiyoruz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir