Kilo Verdiren Çaylar

Hangi bitki çayı neye iyi geliyor?

Sağlıklı bir şekilde hem hızlı yağ yakmayı sağlayan hemde kilo vermeyi kolaylaştıran mucize çay tariflerini olduğunu sanırım herkes biliyordur. Uzman diyetisyen Selahattin Dönmez, depoladığımız yağları eriten mucize çayları tek tek sıraladı. İşte tamamen doğal içerikli bu çayları mutlaka deneyin! Evet Kilo Verdiren Çaylar yazmızı inceliyoruz.

[reklam1]
Bitkilerin vücudumuz üzerindeki etkileri tartışılamaz. Peki, hangi çay neye iyi geliyor biliyor musunuz?

[quote_center]Sarımsak Çayı Tarifi İncele[/quote_center]

papatya-cayi

Sarımsak çayı güçlü ve rahatsız edici kokusu ile içmekte tereddüt edilen çaylar arasında. fakat son zamanlarda özellikle zayıflatıcı özelliği ile gündeme gelen sarımsağın, saç bakımı, kalp sağlığı, kilo verme ve daha bir çok hastalıkla savaşmak konusunda çok fazla faydası olması ile tüketimi artmış durumda.

 

[quote_center]Kuş Otu Çayı Tarifi İncele[/quote_center]

rezene-cayi

Eski zamanlardan beri kilo verme amaçlı olarak kullanılan kuş otu bitkisi hakkında bilimsel araştırmalar oldukça az olduğundan zayıflamaya olan etkisi ve buna doğru da yan etkileri ile ilgili pek fazla bilgi bulunmuyor. Ama genel olarak kanı temizlemeye yardımcı olduğu, harici olarak kullanıldığında ise cilt kızarıklıklarını ve tahrişini geçirdiği, iltihaplı yaralara iyi geldiği biliniyor.

 

[quote_center]Yeşil Çay Tarifi İncele[/quote_center]

zayiflama-cayi

Hemen her bitkisel çay listelerinde bulunan yeşil çay doğal olarak bitkisel zayıflama çayları listesinde de yer alıyor. Uzmanların açıklamalarına göre yeşil çayın zayıflamaya etkisi metabolizmayı hızlandırmasından kaynaklanıyor.

 

[quote_center]Zencefil Çayı Tarifi İncele[/quote_center]

roybos-cayi

Metabolizmayı hızlandırmayan ancak kan şekeri seviyesinin korunmasına yardımcı olduğu için öğünler arasındaki tokluk hissini uzatarak diyetinize bağlı kalmanızı kolaylaştıracak bir diğer çay ise zencefil çayı.

 

[quote_center]Papatya Çayı Tarifi İncele[/quote_center]

sarimsak-cayi-tarifi

Metabolizma veya yağ yakma üzerinde direk etkili bir çay değil ancak gazı ve şişliği aldığı için diyet yapanlara önerilen çaylar arasında yer alıyor.

[quote_center]Aday Çayı Tarifi İncele[/quote_center]

tarcın-cayi-1
Zayıflama çayı olarak satılan neredeyse her bitkisel çay karışımında kullanılan “mate” bitkisi metabolizmayı hızlandırıyor ve kabızlığa iyi geliyor.

[reklam1]

Yayınlayan

Burcu KAYALI

hepimiz fit bir vücut istiyoruz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir