Zayıflopedi

Kilo Verdiren En İyi 3 Diyet
Her gün yüzlerce diyet ve ürünler çıkıyor. Fakat hiç düşündünüz mü Dünya’da en çok tercih edilen diyetler acaba hangileri ? Bir çok diyet işe... Kilo Verdiren En İyi 3 Diyet

Her gün yüzlerce diyet ve ürünler çıkıyor. Fakat hiç düşündünüz mü Dünya’da en çok tercih edilen diyetler acaba hangileri ? Bir çok diyet işe yaramıyor yada hiç bir amacı yok. Bazılar 1 günde 1 kilo verdirdiğini bile idda ediyor. Ne kadar komik değilmi ? 🙂  İşte size harika bir kaynak.

Dünya’da en çok tercih edilen diyetleri merak ediyor musunuz?

Yapılan araştırmalara göre kilo verdiren zayıflatan en iyi 3 diyet açıklandı.

1- Dukan Diyeti

dukan-diyeti

Son yıllardaki en başarılı ve en net sonuç veren diyetlerden biri de tartışmasız Dr. Dukan diyeti. Protein ağırlıklı bu diet yöntemi sonuç veren ve kalıcı bir yöntem.  Fransız kadınlarının başarısı ve ince kalmasının sırrı olarak bilinen bu eşsiz diyet 4 aşamadan oluşuyor. En Güzel tarafı da diyet yapan kişileri diyet yapıyormuş gibi hissettirmeyan 4 kesin aşama. Amaç Hedeflenen kilo kaybına en başarılı ve en sağlıklı şekilde ulaştırması insanlar tarafınden daha gerççekçi bir yöntem olarak benimsendi.

2- Alkalı Diyeti

alkali-diyeti

Maranki alkalı diyetinde öncelikle diyet boyunca alkali su tüketilmesi gerektiğini söylüyor. Bu alkali suyun içeriğini ise 2 litre suya 2 yemek kaşığı ingiliz sodası ya da yoksa normal karbonat atıp elde edebilirsiniz. Gün boyunca bu 2 litre su tüketilmelidir. Ayrıca alkali diyeti boyunca alkali gıdalar tüketilmelidir.

3- Karatay Diyeti

karatay-diyeti

Karatay diyeti beslenme ve sağlık uzmanlarının savundukları  ‘az ama sık sık yiyin’ cümlesini tamamen  bitiriyor.  Ve Karatay diyetinin bozduğu ezberlerden birisi bugüne kadar bütün tıp camiasının savaş halinde oldukları kolesterolün aslında insan vücudu için çok faydalı bir şey olduğudur. Bir diğeri ise bugüne kadar yasaklanan yağın aslında insanın vücudunda yağ olarak depolanmadığı, alınan karbonhidratın yağ olarak depolandığıdır.

 

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir