Kilo Vermek İçin Spor Yapmak Şart Mı?

Kilo verebilmek için bi çok insan spor yapmanın gerekli olup olmadığını oldukça merak ediyor. Çünkü herkes tarafından biliniyor ki spor yapmak çoğu kişi için çok zahmet verici ve zaman alıcı bir iş.. Şimdi gelin spor yapmadan zayıflamak mümkün mü değil mi bu nu tartışalım.

Zayıflamak adına piyasada yüzlerce ilaç yada  farklı ürünler, zayıflama yöntemleri ve diyet listeleri vs. bulunuyor. Peki bunların ne kadar sağlıklı yada gerçek ? Bu yöntemlerin çoğu kısa sürede kilo vermeyi, hem de spor yapmadan kilo vermeyi vaat ederler. Ama ne yazık ki bu ilaçların kilo verdirmeyi bırakın sağlığınıza çok büyük zararları olabilirler.  Bi çok bitkisel veya kimyasal kilo verme ürününün üzerinde “bu ürün ancak etkili bir diyet ve egzersiz programıyla beraber kullanılmalıdır” yazar.

[reklam1]

Kilo vermek ancak belli alışkanlıkların, özellikle beslenme ve spor değiştirilmesiyle olur. Şu unutulmamalıdır ki, vücut şuan ki bulunduğu kilosuna belirli alışkanlıklar değiştiği içingelmiştir. Vücudun kilo vermesi için de bu alışkanlıkların tekrar değiştirilmesi gerekmektedir.

Bu alışkanlıklardan en önde gelen ikisi, çok yemek ve hareketsiz yaşamdır. Eğer fazlalık vermek isteyen bir kişi, kendisine uygun bir diyet yapar ve yine kendisine uygun bir egzersiz programına başlarsa; vücut diyet sayesinde çok az kalori alacağından, spor yapmak için gerekli kaloriyi ancak depoladığı yağlardan kullanmak zorunda kalır. Böylece vücut, yavaş yavaş fazlalık vermeye başlar.

Yayınlayan

Burcu KAYALI

hepimiz fit bir vücut istiyoruz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir