Zayıflopedi

Mısır gevrekleri kilo verdirir mi ?
İtalyan diyetisyenler mısır gevreklerinin düşük kalorili olduğu hipotezini çürüttüler. Hatta düzenli olarak tüketilen mısır gevreklerinin fazlalık aldırdığını buldular. Floransa Üniversitesi’nden bir araştırma ekibi, yaşları... Mısır gevrekleri kilo verdirir mi ?

İtalyan diyetisyenler mısır gevreklerinin düşük kalorili olduğu hipotezini çürüttüler. Hatta düzenli olarak tüketilen mısır gevreklerinin fazlalık aldırdığını buldular.
Floransa Üniversitesi’nden bir araştırma ekibi, yaşları 5-10 arasında değişen ve obezite başlangıcı teşhisi konulan çocukları inceledi. Sabahları kahvaltıda bir yıldan uzun bir süredir düzenli olarak mısır gevreği yiyen çocuklarda aşırı fazlalık gözlemlendi.

Araştırmanın başındaki isim olan Luigi Barbaliani, yüksek kalitedeki mısır gevrekleri ve türevlerinin sağlıklı olduğunu ve fazlalık vermeyi desteklediğini belirtti. Ancak fazlalıksuna dikkat eden kişilerin mısır gevreği alırken dikkatli olması gerekiyor. Çünkü bitkisel yağda kızartılan ve şeker şurubu eklenen bu gevrekler bazı katkı maddeleri de içeriyor. Midenin çalışması ve sağlığı için zararlı olan bu maddeleri içeren mısır gevrekleri zayıflatmanın aksine fazlalık aldırıyor.

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir