Nasil Kilo Verebilirim ?

Artık yaz geldi. Genellikle kış mevsiminde insanlar daha az hareket eder ve bu sebeple kışın yaz aylarına göre daha fazla kilo alınır ve dikkat edilmediği taktirde bu alınan fazla kilolar sabitlenir ve bu kiloları vermek zorlaşır. Hazır bahar gelmişken size hem sağlıklı hemde hızlı kilo verme teknikleri ile ilgili bilgiler aktaralım.  nasıl kilo verebilirim ?  diyenler Evet başlıyoruz!

[reklam1]

 1- Kahvaltıyı atlamayın 

kahvalti-zayiflamak

Unutmamanız gereken en önemli noktalarda birisi de kahvaltı!  Günün en önemli öğünü tartışmasız kahvaltıdır. Çünkü uyuduğunuz zaman ki yavaşlayan metabolizmanız tekrar tekrar bişeyler yiyene kadar eski haline dönemez.

 

2- Egzersiz yapın 

spor-yapin

Egzersiz yapmaya vakit yok demeyin. Ayırmak hiç zor degil, size zor gelse de kilo vermeye başlamak için mutlaka hareket etmeniz şart. Hiçbir şey yapamıyorsanız evdeki duvarları kullanın. 5 – 10 dk boyunca kalçanızla duvara çok sert olmadan vurun. Bu bilindik kolay ve basit bi egzersiz yöntemi.  ayrıca youtube.com dan izlemeniz gereken onlarca video var.

 

3- Meyve yiyin

meyve-tuketin
Özellikle yemek yedikten 1 yada 2 saat sonra tekrar acıkabilirsiniz, bu sebeple atıştırmak için meyve yiyebilirsiniz. Meyve sze bi sonraki öğüne kadar tok hissetmenizi sağlar.

 

4- Su için

cuma_suicme

Su Şart. Normal zamandan daha fazla su içmeye başlayın. Günde en az 2 lt su tüketmek ie işe başlayabilirsiniz. Eğer böyle bir alışkanlığınız yoksa su içmek aklınıza gelmiyorsa yanınızda 2 lt su taşıyın, su gördükce içmek isteyeceksiniz.

 

5- Yemeğin ardından yatağa girmeyin

daha-fazla-uyuyun
Kilo almanızı sağlayan en önemli etkenlerden biri de yemek yedikten sonra hemen uyumanız yada hareket etmemeniz. Bu sebeple kilo almamak için özellikle akşam yemeğinden hemen sonra yatma alışkanlığından kurtulun. Ve özellikle gece atıştırmalarından ( 20.00dan sonra ) da kurtulun.

 

6- Sık yiyin

Fit girl eating healthy

Kilo vermek isteyenlerin düştüğü yanılgılardan biri de çok sık yemek yemenin kilo verdirmeyeceği inancıdır fakat bu yanlıştır.

 

7- Süt için

sut-meyve

Günde üç ya da dört defa süt ve yoğurt ya da peynir gibi süt ürünlerini tüketen kadınlar, tüketmeyenlere oranla yüzde 70 daha fazla yağ yakarlar.

8- İyi bir uyku

zayiflamak-uyku
Yapılan araştırmalara göre geceleri dört saatten az uyuyan kişiler daha çok uyuyanlara oranla kilo alırlar. Çünkü yorgun bir vücut, normal günde yakılan enerjiyi yakamaz ve metabolizması yavaşlar.

 

9- Fast food 

fastfood-kilo
Modern çağın yiyeceği olarak kabul edilen hamburger, patates kızartması gibi fast food tarzı yiyecekleri yememelisiniz. Bunlardan uzak kalırsanız daha kolay kilo verirsiniz.

 

10- Şekeri unutun

sekeri-unutun

Şekerli besinler kan sekerinin kısa sürede artmasına ya da düşmesine neden olur. Bu nedenle tatlı yedikten sonra tekrar tatlı yeme ihtiyacı duyarız.

[reklam1]

Yayınlayan

Burcu KAYALI

hepimiz fit bir vücut istiyoruz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir