1 Ayda 10 Kilo Verme

Herkesin sorduğu sorulardan birini bugün cevaplayalım. 1 Ayda 10 kilo vermek mümkün mü ?  Cevabımız elbette Hayır Olacaktır.  1 ayda 10 kilo vermeye çalışmak hem çok sağlıksız hemde pekte mümkün olmayan bir eylemdr. Evet, kilo probleminiz olabilir ve kilo vermek isteyebilirsiniz. Ancak böyle durumlar için bir kilo hedefi belirlemek yerine, vücudunuzdan yağ oranı eksiltme seçeneğini tercih etmeniz sizin açınızdan çok daha yararlı olacaktır.

mantıklı olan 2 ayda 10 kilo vermek olabilir, çünkü ayda 4-5 kg oranı sağlıklı bir orandır. Fakat yinede siz mutlaka ama mutlaka doktorunuza danışarak bu kiloları vermenizi öneririz. Ne yazık ki diyetisyen ile çalışmadığı için birçok kişi çeşitli hastalıklara yakalanabilmektedir. 1 ayda 2 ya da 3 kilo vermek sizin açınızdan ideal olabilir. Öncesinde bir ölçüm yaptırmayı unutmayınız.

1 Ayda 10 Kilo Verme değil ama isterseniz 2 ayda nasıl 10 kilo verebileceğinizi anlatalım.

[reklam1]

10 – Bilimsel Yöntemlerle Kilo Vermek Çok Basit

Evet Zayiflopedi okuyucuları. Bir makale daha beraberiz. Öncelikle Bilimsel olarak kanıtlanmış 10 yöntemle sağlıklı fakat hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Artık bu zayıflama yöntemleri ile  doğru bilinen yanlışları rafa kaldırmanın tam zamanı!

Şimdi bu 10  madde ile hem kilo verecek hem de sağlıklı yaşamın tadına varacaksınız. Uzun uzadıya giden reçeteler, detokslar ve son zamanlarda moda olan ameliyatlar yerine acısız, ağrısız, moral bozukluğu olmadan uygulayacağınız bu yöntemler sanıldığından çok daha kolay…

[reklam1]

1. Bol bol su için!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İçme suyu, metabolizma hızını 1-1,5 saatlik bir sürede yüzde 24-30 oranında artırır. Bu da daha çok kalori demektir.

 

2. Sabahları mutlaka en az bir yumurta yiyin!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Düşük yağ oranı ve yüksek protein değerli yumurta özellikle büyük açlıkla uyandığımız sabah saatlerinde en önemli başlangıçtır. Haşlanmış ya da az yağlı bir omlet uzun süre tokluk sağlar ve daah sonraki öğünlerde az yemenizi sağlar. Vereceğiniz kiloya göre yumurtayı 2’ye hatta 3’e çıkarabilirsiniz.

 

3. Kahve için!

Kahve çevresinde çok sayıda tartışma olmuştur, ancak bol miktarda antioksidan içeren kahve aynı zamanda da metabolizmayı çalıştırır.

[reklam1]

4. Günde en az bir bardak yeşil çay için!

Yeşil çay, yağ yakmayı artırmak için kafeinle birlikte çalıştığı düşünülen güçlü antioksidanlarla yüklüdür. En güçlü metabolizma çalıştırıcılardan yeşil çayın yağ yakma şöhreti de çok uzun zamana dayanıyor…

 

5. Yemekleri hindistancevizi yağıyla pişirin.

Araştırmalar sonucu; orta zincir trigliseritler açısından zengin olan hindistancevizi yağının, günde 120 kalori ile metabolik hızı büyük ölçüde artırdığı ve bu sırada günlük kalori alımını 256 kalori kadar azalttığı kanıtlanmıştır.

6. Şekerle vedalaşın…

Özellikle çaya, kahveye eklenen şekerden bir an evvel vazgeçmeniz gerekiyor. En tatlı zehir denilen şeker yüksek früktozlu mısır şurubu ile birlikte, obezite, tip 2 diyabet, kalp hastalığı ve daha fazlasına davetiye çıkarır.

7. Rafine karbonhidratlardan uzak durun!

Bu demek oluyor ki işlenmiş unlu mamullerle arayı açmanın vakti geldi. Ekmek, kek, kurabiye ve türevi bütün işlenmiş gıdalar içinde bulunan şekerle beraber, kan şekerini fırlatıcı özelliği ile ani açlıklara neden olur. Mesela kahvaltı ve diğer öğünlerde doymak arzusuyla yenen ekmek size 1-2 saatte kalmak açlık sinyallerini verir.

8. Bir Yiyecek Günlüğü Tutun

Kilo verme üzerine yapılan çalışmalar; porsiyon kontrolü ve kalori sayma ile birlikte, tam olarak ne yediğinizi kaydettiğiniz bir gıda günlüğü tutmanın kilo verme başarısını arttırdığı sonucuna varmıştır.

9. Aniden açlık hissettiğiniz anlar için elinizin altında sağlıklı atıştırmalıklar olsun.

Aç olduğunuzda sizi tatmin edecek ilk şey için çaresiz kalabilirsiniz. Genellikle bu, işlenmiş atıştırmalıklar gibi sağlıksız bir seçenek olabilir. Boş kalorileri tüketmeyi önlemek için yalnızca sağlıklı gıdaları el altında tutmayı deneyin. Bütün meyveler, bir avuç fındık, çiğ sebzeler ve yoğurt düşünülmesi gereken en iyi seçeneklerdir.

10. Acı biber yiyin!

Acıya dayanıklı olanlar için olan bu öneri metabolizmayı artırmak amacıyladır. Şöyle ki kırmızı acı biber metabolizmayı en çok artıran yiyeceklerin başında gelir. Bunun için her yemeğinize kırmızı acı biber ekebilir ve arzu ettiğiniz kadar acı biberi yiyerek kilo kaybedebilirsiniz.

[reklam2]

40 Yaşındayım Nasıl Kilo veririm ?

Hamide Hanım – 40 Yaş

Ben 40 yaşındayım boyum 1.60 fazlalıkm 94. zayıflamak istiyorum lütfen yardım edinn..

[reklam1]

CEVAP

Merhaba Hamide Hanım, Kilonuz boyunuza göre ciddi derecede fazla. Kilo vermeniz için sağlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz. Sık Sık ve azar azar yemek yiyerek sağlıklı bir hayata adım atabilirsiniz.  Sağlıklı beslenmek asla diyet yapın demek degildir. Sadece ihtiyacınız kadar yemek yemeye çalışın, sağlıklı beslenin. Kesinlikle  Günde 30-40 dakika yürüyüş yapmaya, çalışın. Mümkünse haftada 2 kere 1 saat yürüyün ve spordan sonra birşey yemeyin.

İyi Günler.

95 Kiloyum nasıl zayıflarım ?

SORU : Hatice Hanım – 40 Yaş

Ben 29 yaşındayım boyum 1.65 fazlalıkm 95 nasıl zayıflarım

[reklam1]

 

CEVAP

Merhaba Hatice Hanım, Yaşınız çok genç çok kolay şekilde fazlalık verebilirsiniz. Öncelikle sağlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz. azar azar fakat sık sık yemek yiyerek sağlıklı bir hayata adım atabilirsiniz.  İhtiyacınız kadar yemek yemeye çalışın, Sağlıklı beslenin. Kesinlikle  Günde 20-30 dakika yürüyüş ve koşu yapmaya çalışın. Düzenli spor bile ideal bir vucuda sahip olabilirsiniz
Sitemizden size uygun diyet listelerine ulaşabilirsiniz.

İyi Günler.

110 Kiloyum Nasıl zayıflarım ?

SORU : Burhan Bey – 39 Yaş

Merhaba, Ben Burhan 39 yaşındayım. 20 yıllık Memurum.  Maalesef masa başında çalıştıgım için çok kilo aldım. Bu kiloları nasıl veririm ? Nasıl zayıflarım ?

 

[reklam1]

 

CEVAP

Merhaba Burhan Bey,  maalesef ki işiniz gereği hareketsaz olduğunuz için çabuk kilo alabilirsiniz. Size önerimiz yemek yedikten hemen sonra masa başına geçmeyiniz. bi 20 dakika dolaşmaya, hareket etmeye çalışınız. Ayrıca saat başı 10 dakikalığına masanızdan ayrılarak dolaşmaya çalışın. Gün içerisinde bol bol su tüketmeye çalışın. Öncelikle sağlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz. azar azar fakat sık sık yemek yiyerek sağlıklı bir hayata adım atabilirsiniz.

İhtiyacınız kadar yemek yemeye çalışın, Sağlıklı beslenin. Kesinlikle Günde 20-30 dakika yürüyüş ve koşu yapmaya çalışın. Düzenli spor bile ideal bir vucuda sahip olabilirsiniz

Sitemizden size uygun diyet listelerine ulaşabilirsiniz.

İyi Günler.

25 Yaşındayım 75 kiloyum nasıl zayıflarım ?

SORU : Burcu Hanım – 25 Yaş

Merhaba, Ben Burcu, 26 yaşındayım. Bankada calısıyorum veznedarım..  Masa başında çalıştıgım için fazlalıkluyum. Nasıl zayıflarım ?

 

[reklam1]

 

CEVAP

Merhaba Burcu Hanım, İşiniz gereği hareketsiz oldğunuz için çok çabuk fazlalık alabilirsiniz malesef. Size önerimiz yemek yedikten hemen sonra masa başına geçmeyiniz. bi 20 dakika dolaşmaya, hareket etmeye çalışınız. Ayrıca saat başı 10 dakikalığına masanızdan ayrılarak dolaşmaya çalışın. Gün içerisinde bol bol su tüketmeye çalışın. Öncelikle sağlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz. azar azar fakat sık sık yemek yiyerek sağlıklı bir hayata adım atabilirsiniz.

İhtiyacınız kadar yemek yemeye çalışın, Sağlıklı beslenin. Kesinlikle  Günde 20-30 dakika yürüyüş ve koşu yapmaya çalışın. Düzenli spor bile ideal bir vucuda sahip olabilirsiniz
Sitemizden size uygun diyet listelerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca sarımsak çayı içmeyi unutmayınız ?

İyi Günler.

Çok kiloluyum nasıl zayıflarım ?

SORU : Canan Hanım – 26 Yaş

Ben ben canan, 27 yaşındayım ve boyum 1.62.. kiloyum 100.   ben  nasıl acil zayıflarım ? 🙁

[reklam1]

CEVAP :

Merhaba Canan Hanım, Yaşınız şaudna çok genç fakat boyunuza göre ciddi bir fazlalıknuz bulunmaktadır. Öncelikle artık yemek alıskanlıklarınıza dikkat etmelisiniz. Sık sık ve azar azar yemek yiyerek sağlıklı bir hayata adım atın. İhtiyacınız kadar yemek yemeye çalışın, Kesinlikle  Günde 40-60 dakika hızlı yürüş yaparak ter atmaya çalışın. Ayrıca Sitemizden size uygun diyet listelerine ulaşabilirsiniz.

İyi Günler.

85 kiloyum nasıl zayıflarım ?

SORU : Fatma Hanım – 31 Yaş

merhaba sayın uzmanlar ben Fatma, 32 yaşındayım ve boyum 1.60 ve kilom 80. Nasıl zayıflarım ?

[reklam1]

 

CEVAP :

Merhaba Fatma Hanım, Şuanda çok gençsiniz kolaylıkla fazlalık verebilirsiniz.  Öncelikle artık yemek alıskanlıklarınıza dikkat etmelisiniz. Azar azar ve sık sık yemek yiyerek sağlıklı bir hayata başlayın. İhtiyacınız kadar yemek yemeye çalışın, Kesinlikle  Günde en az 1 saat hızlı yürüş yaparak ter atmaya çalışın. Ayrıca Sitemizden size uygun diyet listelerine ulaşabilirsiniz.

İyi Günler.

80 kiloyum nasıl zayıflarım ?

Geçenlere bir sorumuza cevap vermek istiyoruz.  Daha önce  100 kilo nasıl verebilirim soru ile karşı karşıya gelmiştik. Şimdi Mehmet Bey  “80 kiloyum nasıl zayıflayabilirim ? sorusu ile karşı karşıya kaldık. Boyunuzu ve yaşınızı bilemediğimiz için ne kadar bir kilo fazlanız var bunu bilmek çok zor. Fakat yinede şikayetci oldugunuz için normal şartlar ile uzman desteği alması gerekiyor. fakat biz genel olarak kilolu kişilere yardımcı olmak amacıyla sizler için madde madde neler yapması gerektiğini tek tek yazacağız. İhtiyacı olan ziyaretçilerimiz umarım faydanalabilir.

Unutmayın ki kilo vermek zaman ve sabır isteyen bir işlemdir.  Size neler yapacağnızı tek tek anlatıyoruz.

Başlıyoruz. Evet ” 80 kiloyum nasıl zayıflarım ?

 

[reklam1]

1- Artık Şeker Yok

seker-azaltma seker-azaltma

Şeker ve tabiki şeker içeren hiç birşey tüketilmeyek.  Artık 3-4 şekerli çay, meyve suları ve kola tamamen yasak.

2- Protein ağırlıklı beslenin

diyet-balik diyet-balik

Balık, et, tavuk ve yumurta gibi protein ağırlıklı besleneceksiniz.

3- Kahvaltı asla atlamayın

diyet-kahvalti diyet-kahvalti

Her sabah mutlaka kahvaltı yapın.  Kahvaltı gün boyunca sizi tok tutar ve enerji verir.

4- Yeşil Çay Tüketin

tarcın-cayi-1 tarcın-cayi-1

 

Yeşil çay metobolizmanızı hızlandırarak kilo vermenizi hızlandıracaktır.

5- Porsiyonları küçültün

10-adimda-zayiflayin-5646431 10-adimda-zayiflayin-5646431

Artık yediğiniz her yiyeceğin porsiyonlarını düşürüyorsunuz . Herşeyden yarım tabak, yarım kase, yarım bardak tüketiyorsunuz.

6- Bol Bol Su

spor_kadin_suicenkadin_mkl spor_kadin_suicenkadin_mkl

 

Günde en az 2 lt su tüketmeyi asla unutmayın.

7- Fast  Food artık yok.

fastfood-kilo fastfood-kilo

Artık kesinlikle hamburger, pizza gibi fast food yiyecekler yasak. Önünden bile geçmeyin.

8- Yavaş Yemek Yiyin

yiyerek-zayiflama yiyerek-zayiflama

Artık yavaş yemek yemeyi öğrenin. 20 kere çiğnemeden yediklerinizi sakın yutmayın.

9- 40 dk yürüyüş

diyabeti_onlemek_icin_gunde_40_dakika_yuruyus_h25743 diyabeti_onlemek_icin_gunde_40_dakika_yuruyus_h25743

Artık aralıksız hergün 40 dakika boyunca yürümeniz şart. böylece 300 kalori yakmanız saglanacaktır.

10- Gece yemek yemeyin

gece-yemek-yemek gece-yemek-yemekArtık aksam 8den sonra meyve yemek bile yasak.

[reklam1]