Neden Göbeğim Erimiyor ?

Yaptığınız tüm diyet , egzersiz, spor ve diğer uyguladığınız egzersiz programlarına rağmen hala göbeğinizi eritemiyor musunuz? Bunun bir çok sebebi olabilir. Sizler için bunları sıraladık. Öncelikle sürekli aynı egzersizi uygulamak, düzensiz uyku, stres yada yanlıs sporlar gibi nedenler olabilir. Şimdi siz de göbek yağlarınızdan kurtulmakta zorluk çekiyorsanız birde bu haberimize göz atın!

İşte göbeğinizi eritememenizin 10 nedeni

[reklam1]

 

Yanlış sporu yapmanız

spor_gobekyagi

Göbek yağlarınızı eritmek için öncelikle kardiyovasküler egzersizler ve ağırlık kaldırmayı birleştirerek bir kombinasyon yapmanız gerekli. Kaslarınızı güçlendirerek daha çok yağ yakmanıza yardımcı olur. Kaslar, yağdan daha çok kalori yakar ve kalori yakmaya başladığınızda kas oranınız da artar.

 

Çok fazla işlenmiş gıda tüketmeniz

ekmek_gobekyagi

Beyaz ekmek, cipsler krakerler gibi işlenmiş tahıllı yiyecekler ile şeker içeren içecekler, vücutta iltihaplanma neden olur. Ve tabiki Göbek yağı, inflamasyonla yakından ilgilidir ve çok fazla işlenmiş gıda tüketildiğinde göbek bölgesinde yağ birikir.

 

Stresli olmanız

stres_gobekyagi

Sizi strese sokan pek çok şey, vücudunuza tabiki istenmeyen kilo olarak geri dönmektedir..  Stres hormonu olarak bilinen kortizol, yağ hücrelerinin artmasına ve göbek bölgesinde birikmesine neden olur.

 

Düzensiz uyku

yetersizuyku_gobekyagi

Amerika’da 50 bin kadın üzerinde yapılan bi araştırmada günde yalnızca 5 saat uyuyan kadınların, 7 saat uyuyanlara göre 15 kilo daha fazla aldığı gözlemlendi. Düzensiz ve yetersiz uyku kilo almaya neden oluyor. Uzmanlar, geceleri 7 ile 8 saat arasında uyumayı öneriyor.

 

Yalnızca mekik hareketi yapmanız

mekik_gobekyagi

Göbek yağlarınızı eritmek için gece gündüz mekik çekme hareketi yapıyorsanız, bundan hemen vazgeçin. Yalnızca mekik çekmek yerine tüm vücudunuzu ve karın kaslarınızı daha iyi çalıştıracak egzersiz programları uygulamalısınız.


[reklam1]

Yayınlayan

Burcu KAYALI

hepimiz fit bir vücut istiyoruz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir