Zayıflopedi

Patlamış mısır kilo aldırır mı?
Film izlerken, televizyon seyrederken yada arkadaş ortamında vazgeilmez zevklerden biri olan patlamış mısır için sıkça sorulan sorulardan biri de kilo aldıdırıp aldırmadığıdır. Patlamış Mısır, yapılışında yağ... Patlamış mısır kilo aldırır mı?

Film izlerken, televizyon seyrederken yada arkadaş ortamında vazgeilmez zevklerden biri olan patlamış mısır için sıkça sorulan sorulardan biri de kilo aldıdırıp aldırmadığıdır. Patlamış Mısır, yapılışında yağ kullanıldığı çok az miktardadır. Bilindiği üzere ki insan vücudunda yaağlar karbonhidratlardan sonra kullanılan enerji kaynağıdır.

Aslında vücut içerisinde biriken yağlar genellikle erkeklerde göbek ve kalça bölgesinde birikerek ve kaslar arasında sıkışarak şişmanlamaya neden olmaktadır.  Patlamış mısır da kullanılan yağ, insan vücudun da sadece 15 – 20 dakika içerisinde sporla eritilebilecek miktarda. Ve tabi dolayısıyla patlamış mısır kilo yapar mı sorusu zor  bi soru olmaktan çıkıyor.

Patlamış mısır kilo aldırır mı?

Gün içerisinde çok fazla abartmadan patlamış mısır yiyebilirsiniz. Kilo açısından çok problem yaratmayacaktır.  Dolayısıyla fazla miktarda yenmesi de kilo sorununa yol açmayacaktır fakat çeşitli sıkıntılara neden olabilir. Fakat günümüz teknolojisi ile üretilen makinelerde patlamış mısırı çok daha az yağ kullanarak yapabilmekteyiz. Bu makineler aracılığıyla yapılan patlamış mısırlar , hiç bir sıkıntıya neden olmayacaktır.

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir