1 haftada 5 kilo verme

1 haftada 5 kilo verme, aslında pek çok kişinin bir gayesi olsa da bu durum son derece sağlıksızdır ve bu denli yüksek kilolar vermekten kaçınılmalıdır. 1 ayda 5 kilo vermek ile 1 haftada 5 kilo verme arasında çok büyük farklar vardır.

Normal fonksiyonlara sahip ve ortalama değerlerde kilosu olan biri için son derece yüksektir. Bu sebepten ötürü kesinlikle bir eylemden kaçınmalı, kilo vermek istiyorsanız, bu iş konusunda uzman ve okulunu okumuş olan diyetisyenlerden destek almanız gerekmektedir.

5 kilo verme, kulağa güzel gelse de yukarıda da bahsetmiş olduğumuz üzere kaçınmanız gereken bir durumdur. Siz de zarar görmek istemiyor ve sağlıklı kilo vermek istiyorsanız bu durumdan kaçınmalısınız. 1 haftada 5 kilo verilmesi hem çok zor hemde çok sağlıksızdır.

Evet  gelelim 1 haftada nasıl 5 kilo verebiliriz konusuna.

[reklam1]

Erken Boşalmanın Önlenmesi

Erken boşalmadan kurtulmak için yapılan egzersizler sonucunda boşalmada yeteri kadar geciktirme sağlanınca, “ben iyileştim ön yargısı” ile hareket etmek doğru değildir. Israrla vurguladığımız gibi erken boşalma bir hastalık olmadığına göre, boşalmanın geciktirilmesi, bir hastalıktan kurtuluş değildir. Böyle bir yargı, ardından gelen cinsel ilişkilerde öğrenilenlerin ihmal edilmesiyle heyecanın artmasına ve sorunun tekrarlamasına yol açabilir.

 

Ayrıca erken boşalmayı önlemek için aşağıdaki önerilere de kulak asılmasında fayda vardır:

Evet başlıyoruz!

[reklam1]

 

Yürüyerek Kilo verilir mi ?

Merhaba Zayıflopedi Severler, yine herkezin merak ettiği bir soruya yanıt bulmak istedik. Sorumuz çok basit; Yürüyerek Kilo verilir mi ? . Evet sadece yürüyerek kilo tabiki verilebilir ama bu yaptığınız yürüyüşün süresine, hızına, hareketlerinize temposuna ve spordan sonra beslenmenize bağlıdır. Çünkü, yürüyerek kaybedilen o kalorileri sağlıksız beslenerek daha fazla geri alıyorsak, zayıflamak pek de mümkün olmayacaktır.

[reklam1]

Kilo vermek aslında basit bi matematik işlemi gibidir. Burada anahtar nokta tükettiğinden daha fazla kaloriyi hareket ile yakmaktır. Örneğin; 400 gram verebilmek 3500 kalorinin yakılması gerekir. Bir günde normalde olduğundan 500 kalori daha az almak bir hafta sonunda 3500 kalorinin alınmamış olması demektir. Bu da yarım fazlalıkya eşittir.

Eğer günde yarım saat tempolu yürünürse kaybedilecek kalori 150′dir. Yürüyerek 3500 kalori verilmesi için günde en az 3 saat yürünmesi gerekir.

Kilo verirken egzersiz yapmak ve hareket etmek çok önemlidir. Ancak tek başına fiziksel faaliyetlerle zayıflamak fazlasıyla zordur. Bu nedenle sadece yürüyerek değil alınan kalorileri kontrol ederek yani dengeli beslenerek fazlalık vermek mümkün olacaktır.

Masturbasyon kizlik zarina zarar verir mi ?

İnsanların yüzde doksanbeşi (%95’i) mastürbasyon yapar, peki kalan yüzde beşi (% 5’i) ne yapar?
Kalan % 5’i yalan söyler! Biraz yumuşatırsak bunu; yaptıkları şeyi mastürbasyon olarak kabul etmemeye çalışırlar, yada mastürbasyon yaptıklarını bilmezler.

Cinsel organlarla ilgili haz verici her şey mastürbasyon sayılabilir, mesela bir kadının heyecanlanıp bacaklarını sıkıştırıp bırakması bile,ve mastürbasyonda illa orgazma ulaşmak gerekmez.

[reklam1]

Mastürbasyonun kadında veya erkekte hiç bir fiziksel (bedensel) kötü tesiri yoktur ,aksine rahatlamayı ve gevşemeyi sağlar. Ayıp değil bir gerekliliktir.
Toplumda söylenen diğer her şey tamamen uydurmadır;
-yok sivilce yapar,
-gözleriniz kör olur,
-boy uzamasını durdurur,
-ileride çocuğunuz olmaz,
-kızlarda adet düzenini bozar,
-erkeklerde ileride sertleşme sorunu yaratır,
-penis boyunun uzamasını durdurur gibi söylentiler ve bilgiler ve buna benzer her şey tamamen uydurmadır.

Kadin orgazminin tetigini çeken klitoris, vajinanin disindadir. Kadinlar masturbasyon sirasinda genellikle, dis cinsel organlar bölgesini ve özellikle de klitorisi uyarirlar. Vajinanin birkaç santim içerisindedir.

Vajinaya giren her cisimden etkilenebilir. Masturbasyon sirasinda, vajina içine herhangi bir cisim giriyorsa, kizlik zari da etkilenecektir.

[reklam1]

 

G-noktası nedir?

Tüm dünyada Gräfenberg noktası ya da bayanların bildiği isimle G-noktası, pubis kemiğinin arkasında üreetra’yı çevreleyen bir genital bölgedir. Alman jinekolog Ernst Gräfenberg’e atfen isimlendirilmiştir.

Kadın, cinselliğindeki önemi son yıllarda artan bir şekilde tartışılmaya başlanmış. Kadın orgazmın sadece klitoris değil G-noktası tarafından çok güçlü bir şekilde tetiklenebilecaği iddia edilmektedir.  Konumu itibarıyla cinsel ilişki esnasında yeterli bir şekilde uyarılamadığı için, genelde bir çok kadının bu erojen noktadan habersiz bir şekilde yaşadığı iddia edilmektedir.

Uyarı için en iyi yol, erkeğin avucu yukarı bakacak şekilde orta parmağını 2. boğuma kadar sokarak hafifçe kıvırması ve parmak ucuyla vajina duvarını ileri geri uyarmasıdır.

[reklam1]

Anal Sex – Ters İlişki Nedir ?

Anüs ( arka bölge ), kalın bağırseğın dış tarafa açılan ucu olup, bağırsaklar da emilen besinlerin dışarıya boşaltılmasına en uygun anotomik bir yapıya sahiptir. Ve vücudun bu bölümü cinsel ilişki için gerekli olan özelliklere sahip değildir. Cinsel ilişkide  penis, dışardan içeri doğru hareketle kadının içine doğru giriş yapar. Ve anatomik olarak bu girişin kolaylığı için giriş bölgesinin maximum seviyede kayganlaşması gerekir.

[reklam1]

Anüsde (makatta ) kayganlaşmayı sağlayıcı salgı bezleri olmadığı gibi, dışardan içeri girişi sağlayacak şekilde değil, aksine içerdeki dışkıyı dışarı atacak anatomik yapı vardır.Bu yüzden anal birleşmeler zor, travmatik ve kadın için acı vericidir.Anal birleşmelerde, bağırsaklarda normal olarak bulunan ve bulundukları yerde zararsız olan mikroplar, bedenin başka yerlerine taşınarak, hastalık nedeni olabilirler. Bunun en yaygın biçimi, anal birleşmeyi izleyerek kurulan vajinal birleşmede, bağırsaktaki mikropların vajinaya kolayca taşınabilmesidir.

Ayrıca tekrarlanan anal birleşme, anüsün sfinkterinin bozulmasına, anüs kaslarının kasılıp gevşeme yeteneğinin bozulmasına ve gaz dışkı kaçırmalara yol açabilir.

 

HAMİLE KALINIR MI ?

Sıkça sorulardan biriside anal sex ile hamile kalınır mı ? bu sorunun cevabını ” Anal Sex ile Hamile Kalınır mı ?” konumuzda inceleyelim..

[reklam1]

Nasıl 50 kilo verebilirim ?

Sitemizden gelen en popüler sorulardan birisi de “50 kilo nasıl verebilirim?” Normal şartlarda 50 kilo çok ciddi bir rakamdır.  ve Obez sınıfa girmektedir. 50 kilo verebilmeniz için diyet yapmakta daha çok geniş kapsamlı bir sağlık programına ihtiyacınız var.  Bu sağlık programı “beslenme, hareket ve istikrar” denkleminden oluşmalıdır.

Beslenme programınızı iyi ayarlamalı, sürekli harekete odaklanmalı ve istikrarlı olmalısınız.  Neler yapmanız gerektiğinizi madde madde anlatan bir yazı dizisi hazırladık. Başlıyoruz.

[reklam1]

 1- Sabah Kahvaltısı

kahvalti

sabah kahvaltısı kilo verme konusunda en önemli konulardan birisidir. kahvaltı, gün boyunca enerjide kalmanızı sağlar.

 

2- Öğlen Protein Ağırlıklı Beslenme

balik-diyetleri-protein

artık yağlı yiyeceklerden, şekerli ve bol kalorili herşeyden uzak duruyoruz. protein ağırlıklı besleniyoruz.

3- Akşam yemek yeme

gizli-yemek-yemek

akşam saat 8den sonra yemek yemekten uzak durun.  saat 6da son yemeğnizi yiyin ve artık mola verin.

 

4- Yavaş yemek yiyin

hizli-yemek-yemek

artık yavaş yemek yemeye özen gösterin.  her lokmayı en az 20 kere çiğnemeye özen gösterin.

 

5- Bol Bol su için

Su İçerek Zayıflama

günde en az 2 lt su içmeyi sakın unutmayın.

 

6- Yürüyüş yapın

yuruyus_460

iş yerinize giderken yada eve giderken mutlaka yürüyün. günde en az 40 dakika yürümeye özen gösterin.

 

[reklam1]

Şok Diyet 4 Günde 4 Kilo Verme

Her ne yaparsanız yapın, aç bile kalsanız 4 günde 4 kilo vermeniz mümkün değildir. Mümkün olmamakla beraber çok sağlıksız ve ölümcül olabilir. 4 kilo için 28 bin cal yakmanız gerekiyor. ve bu kalori miktarını bi anda vermeniz çok ciddi sorunlar yaratabilir. 28 bin cal yakabilmeniz için aralıksız spor, egzersiz yapmanız gerekmektedir.

Sağlıklı bir şekilde 4 kilo verebilmeniz için 1 ay gibi kısa bir süre beklemeniz ve bunu zamana yaymanız yeterlidir. Aç kalmadan ve çok yorulmadan dilediginizce 4 – 5 kilo verebilirsiniz. Şuan da madde madde yazdklarımızı dikkatlice uygulamanız size dilediginiz kiloları kaybettirecektir.

[reklam1]

– Akşam yemek yemeyin

aksam-yemek

akşam 8den sonra yemek yememeye çalışın. ufak bi porsiyon meyve tüketebilirsiniz.

 

– Bol bol su için

su-icme

kilo verebilmek için su içmeniz şart. bol bol su için. günde en az 2 lt su tüketin.

 

– Protein ağırlıklı beslenin

balik-diyetleri-protein

sağlıksız yağlı yiyecekler yerine protein ağırlıklı beslenin.

 

– Egzersiz yapın

gobe-eritme-hareketi

Evde boş vakitlerinizde bol bol egzersiz yapın. en az yarım saatinizi egzersize ayırın.

 

[reklam1]

2 Haftada 4 kilo verdiren diyet

Çok az bir fazlalığınız var ve kısa sürede vermek istediğinizi duyar gibiyz. 4 – 5 kilo fazlalıkları olan kişiler için uygun bu diyet programında , Dr. Ümit Aktaş 2 haftada 4 kilo verdiren diyet programını sayesinde sizlere tek tek anlatacağız. Bu özel diyet listesini uygulamak çok ama çok kolay.  Ama sadece diyet listesi olarak değil bir beslenme programı olarak düşünmenizi rica ediyoruz.

2 hafta yani  15 günde kilo vermeniz hem çok sağlıklı olacak hemde kalıcı olacaktır. Bu dönemde bol bol su tüketmenizi ve yağlı yiyeceklerden uzak durmanızı belirtelim. Size ufak ufak önerilerimiz.

Evet başlıyoruz. “Nasıl 2 haftada 4 kilo verebilirim?

[reklam1]
– Gece yemek yemeyin
aksam-yemek-yemek-kilo-verme
– Bol bol su tüketin
spor_kadin_suicenkadin_mkl
– Spor yapın
spor-zayiflama
– Kahvaltı çok önemli
kahve-kahvalti

 

Sabah Kalkınca

 • 1 bardak ılık su için

Kahvaltı

 • Şekersiz Çay
 • 2 kibrit kutusu kadar peynir, haşlanmış yumurta
 • Domates-salatalık-maydonoz-yeşillik
 • zeytin
 • 2 ince dilim ekmek

Öğle

 • 2 köfte kadar et veya balık
 • Salata
 • Yarım su bardağı yoğurt
 • 2 ince dilim ekmek

İkindi

 • 1 porsiyon meyve ( elma yada portakal )
 • 5 – 6 adet badem, fıstık, fındık
 • 1 ufak bardak ayran

Akşam

 • 1 Kepçe çorba
 • 8 yemek kaşığı sebze yemeği veya zeytinyağlı salata
 • Salata
 • Yarım su bardağı yoğurt veya eşit yiyecekler
 • 1 ince dilim ekmek

Gece

 • 2 porsiyon meyve
[reklam1]

15 Günde 10 Kilo Vermek Mümkün mü ?

10 Kilo vermek istiyorsunuz ama başarılı olamıyor musunuz ? Tahminen uyguladığınız hatalı diyet listeleri ve sağlıksız beslenmeden sebeptir. 15 günde 10 kilo vermek istiyorsanız eğer bunu asla önermiyoruz.  Bu hem sağlıksız hemde kalıcı olmayacaktır. Başta hızlı şekilde kilo veriyormuş gibi görünseniz de aslında çok su ve kas kaybedersiniz. Bu çok sağlıksızdır.  10 kiloyu en az 2 aya yaymanızda büyük fayda var.

Bir hafta içinde hızlı kilo verememeye başlarsanız vücudunuz buna alışamaz ve yağlarınızı depolamaya kalkışır! Bu sebepten dolayı yavaş yavaş ve kalıcı kilo vermeniz çok önemli. Bunun için sağlıklı bir beslenme programı ve önerileri size fazlasıyla yardımcı olacaktır.

15 Günde 10 Kilo Vermek Mümkün mü ? yazımızı açıyoruz.

[reklam1]

Mutlaka 6 öğün beslenin !

diyet-altin-kurallar

3 Ana öğün olarak fakat en az 3 ara öğün olarak beslenmeniz önerilmektedir. Ara öğünlerden birinde “yarım avuç badem, fındık, ayçiçek, ceviz,  kabak çekirdeği gibi kuruyemişler tüketebilirsiniz. Diğer ara öğünde ise elma, portakal, biraz peynir, yoğurt ya da 1 bardak ayran içebilirsiniz.

Akşam yemeğini erken yemeye dikkat edin.

gece-yemek-yemek

Akşam yemeğinden sonra ( aksam 8den sonra ) sabah kahvaltı edene kadar bir şey yemek yok. Gün içinde dengeli ve doyurucu beslenirseniz zaten yemek ihtiyacı duymayacaksınız.

 

Her öğününüzde muhakkak protein yemeğe özen gösterin.

balik-diyetleri-protein

Yumruk büyüklüğü et, balık, tavuk ya da yumurta yahut kurubaklagiller olabilir. (Kurubaklagil yiyecekseniz yanında mutlaka 1-2 kaşık bulgur yahut kahverengi pirinç pilavı tüketin.

Tabağınızın yarısı sebze ve salata dolu olsun.

salata-diyet-kiloverme

Her gün mutlaka 2 çorba kaşığı kadar öğütülmüş keten tohumu yiyin. Salatalara, cacığa, smoothielere ekleyebilirsiniz.

Günde 8 bardak ılık su için.

suicme460

Bunun 3 bardağına 1 çorba kaşığı elma sirkesi karıştırıp için.

Haftada en az 3 gün spor yapmaya çalışın.

kosu

En azından egzersiz hareketleri ya da en az 40 dakika yürüyüş yapmaya özen gösterin.

Abur cubur yok

hareketsizlik

Gereksiz ve sağlıksız abur cuburlardan, koladan, şekerli içeceklerden, tatlı ve hamur işlerinden uzak durmalısınız.

[reklam1]