Simit Poğaça kilo yapar mı ?

Çoğumuz için atıştırmalık besinlerin başında gelse de arada dönüp de “Acaba simit fazlalık aldırır mı?” diye sormadan da edemiyoruz.

Mis gibi susam kokusu ile simit, birçok kişi için atıştırmalık bir besin olarak iyi bir seçim gibi gözüküyor ama gerçekten öyle mi?

[reklam1]

Simit kaç kaloridir?

Günlük beslenmemizde simit, kahvaltıda tüketilebildiği gibi günün herhangi bir saatinde atıştırmalık olarak da tercih edilebiliyor. Bir simit yaklaşık 40gr’dır ancak enerjisi kendisi kadar hafif değildir.

Bir simitte yaklaşık 250-300 kcal enerji bulunur. Simidin enerjisinin bu denli yüksek olmasının sebeplerinden biri de dışında bulunan susamlardır. Yağlı bir tohum olan susam, simidin enerjisini artırır. Bir simit yaklaşık 4 dilim ekmeğe eş değerdir.

Simit kilo aldırır mı?

Bu sorunun cevabı miktarda saklıdır. Simit elbette fazlalık aldırabilir. Tabii eğer miktarını fazla kaçırırsanız! Ancak kendi porsiyon kontrolünüzü yapıyorsanız ve sadece simit ile karın doyurmaya çalışmıyorsanız o zaman diyetinize simidi ekleyebilir, hatta simit tüketerek zayıflayabilirsiniz.

[reklam1]

Yayınlayan

Burcu KAYALI

hepimiz fit bir vücut istiyoruz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir