Spor Yapmadan Zayıflamak İstiyorum

Günümüzde ‘spor yapmadan zayıflamak istiyorum’ diyen pek çok kişi var. Aslında mantıklı olarak bakıldığında spor yapmadan zayıflayabilsek gerçekten çok güzel olurdu. Yediklerinizi azaltarak teknik olarak kilo vermek mümkünken, ne yazık ki spor yapmadan kilo vermeye çalıştığınızda birçok sarkık problemi meydana gelir ve kesinlikle beklediğiniz etkiyi alamazsınız. Bu sebepten ötürü spor ve kilo verme çoğunlukla iç içedir.

Yalnızca dengeli beslenme tek başında bir anlam ifade etmediği gibi, yalnızca spor da kilo verme açısından yeterli değildir. Bu sebepten ötür kilo vermek ve sağlıklı olmak istiyorsanız, bunların ikisini mutlaka bir arada yapmalısınız. Siz de deneyebilir ve kilo verebilirsiniz.

Spor yapmadan kilo vermek mümkün diye sorarsanız cevabımız; EVET.  fakat nasıl ?

1- Kahvaltı Düzgün Yapmak

Kahvaltıda aldığınız besinler sizi tüm gün tok tutmalıdır. Kahvaltıda yenilen haşlanmış yumurta ve ceviz gün boyu ortaya çıkacak olan açlık hissinizi en aza indirger ve hızlı kilo vermenizde yardımcı olur.

2- Su İçmek

Günde içilen 8-10 bardak su kilo vermeye de yardımcı oluyor. Diyet yapmanıza rağmen kilo verememenizin sebebi yeterli miktarda su içmemeniz olabilir.

3- Şekeri Bırakmak

1 küp şeker, 20 kalori. Günde tek şekerli 5 bardak çay içtiğimizi varsayarsak sadece çay içerek günlük aldığımız kalori 100’ü buluyor.

4- Stresten uzak durmak

 

5- Ekmek tamamen bırakmak

Yayınlayan

Burcu KAYALI

hepimiz fit bir vücut istiyoruz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir