Zayıflopedi

Yağ yakmak için ne yapmalı
Eğer bayansanız büyük bir kek yediğiniz için muhtemele en sevdiğiniz pantolonun  içine giremezsiniz. Girebilenleri de kıskanırsınız. Ama eğer atıştırmedan duremayan bir erkekseniz, tabiki gençliğinizdeki düz... Yağ yakmak için ne yapmalı

Eğer bayansanız büyük bir kek yediğiniz için muhtemele en sevdiğiniz pantolonun  içine giremezsiniz. Girebilenleri de kıskanırsınız. Ama eğer atıştırmedan duremayan bir erkekseniz, tabiki gençliğinizdeki düz karnınızdan eser kalmamış olabilir. Peki daha hızllı yağ yakamz mısınız? Evet bu sandığınız kadr kolay olmsa da imkansız değil.

1. Gerçekçi olun

Biraz zamana ihtiyacınız var. “Karnınızı hemen düzleştirecek kolay bir yol yok. Dikkatli beslenirseniz ve egzersizlerinizi ihmal etmezseniz, zaman geçtikçe göbeğiniz veya basenleriniz kaybolacak. Kendinize birkaç ay verin. Kilonuz hemen değişmeyebilir ancak kıyafetlerinizi giydiğinizde farkı göreceksiniz.

2. Yağ yakıcı egzersiz: Kalbinizi pompalayın

Kalbi çalıştıran kardiyovasküler egzersiz programı yağları yakmanızı sağlar. Yürüyüş mükemmel bir egzersizdir. Düzenli ve tempolu yürüyen insanlar yağlarından ve sarkmalardan kolaylıkla kurtulabilir. Kısa süreli yürüyüşler çok fazla etkili olmaz. Günde iki gün yürüyorsanız 3 güne çıkarın. Eğer 30 dakika koşuyorsanız bunu 45 dakika yapın.

3. Yağ yakıcı egzersiz: Ağırlık kaldırın ya da diğer güçlendirici egzresizleri yapın.

Haftada 3 kez yarım saat ağırlık çalışırsanız sarkmaları önlersiniz. Eğer başlangıç aşamasındaysanız önce sarkmaları kontrol altına almalısınız. 2 ağırlık kaldırma dersi işinize yarayabilir. Eğer sarkmaları kontrol altına aldıysanız haftada bir 2 ağırlık dersi kontrol etmenizi sağlayacaktır. Bu konuda aklınız karıştıysa ve diğer sarkan bölgelerinizin de toparlanmasını istiyorsanız eğiticinizden yardım alabilirsiniz.

4. Yağ yakıcı egzersiz: Şınav egzersizi

Sarkmalardan kurtulmak için insanlar sürekli şınav hareketi yapmayı planlar. Bu hareket karın ve bel çevresi yağlardan kurtulmanızı sağlar. Aynı şekilde bu şekilde oturup kalkmak basenlerdeki yağları da eritir.

 

 

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir