Zayıflopedi

Yumurta Kilo Yapar mı ?
Öncelikle bir yiyecegin kilo yapıp yapmadıgını ögrenmek icin genel olarak verdiği kaloriye bakmak gerekiyor.  1 tane orta boy yumurta 40 – 50 gram ağırlığındadır  ve yaklaşık... Yumurta Kilo Yapar mı ?

Öncelikle bir yiyecegin kilo yapıp yapmadıgını ögrenmek icin genel olarak verdiği kaloriye bakmak gerekiyor.  1 tane orta boy yumurta 40 – 50 gram ağırlığındadır  ve yaklaşık 75 kalori değerine sahiptir. 1 adet küçük haşlanmış yumurta ise ortalama 55 kalori değere sahiptir. Gr cinsinden bakarsak  1 gramı ortalama 1,5 kcal yapar. Yumurta, sağlık açısından çok faydalı, bol protein içeren ve tok tutucu özelliğiyle formunu korumak isteyenlere yardımcı olan harika bir besindir.

kati-yumurta-kafadan-yumurta-nedir-nasil-yapilir

Gelelim sorumuza ; Haşlanmış yumurta kilo aldırır mı?  Bir çk diyet listesinde uzmanların kahvaltı öğünlerine eklediğiniz biliyoruz. Ayrıca güne bir tane haşlanmış yumurta yiyerek başlandığı zaman gün içerisinde enerji dolu bir vücutla hareket eder. Gün içerisinde vücudun ihtiyaç duyduğu protein değerinin büyük oranını karşılamaktadır. Kalori değeri düşük bir besin olduğu için aşırıya kaçmadan tüketilebilir.

Kilo yapar mı? Öncelikle fazla tüketimden kaçınarak tüketmek temel kuraldır. Diyet yapıyorsanız öğün içinde kaç tane tüketmeniz gerektiğini iyi bilmelisiniz. Neredeyse tüm diyetisyenler yumurtanın insan sağlığına çok faydalı olduğunu belirtiyor.

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir