Zayıflopedi

Yürüyerek Zayıflanır mı ?
Yürüyerek Zayıflanır mı ? sorusu sanırız herkesin kafasında yer edinmştir. Sadece yürüyerek kilo verilmesi mümkündür fakat beslenmenize dikkat edilmediği sürece bu gecici bi kilo kaybı... Yürüyerek Zayıflanır mı ?

Yürüyerek Zayıflanır mı ? sorusu sanırız herkesin kafasında yer edinmştir. Sadece yürüyerek kilo verilmesi mümkündür fakat beslenmenize dikkat edilmediği sürece bu gecici bi kilo kaybı olur. verilebilir ama bu yürüyüşün süresine ve temposuna bağlıdır. Besinlerle alınan kaloriler sınırlanmalıdır.

Zayıflamak için aslında odak nokta aldığınızdan daha fazla kaloriyi yakmaktır. Anlamanız için söyle örnek verelim ; eğer 500 gr kilo verebilmek için en az 3500 kalorinin yakılması gerekiyor.  Eğer yarım saat tempolu yürünürse kaybedilecek kalori 150 – 200 arasındadır. Yürüyerek 3500 kalori verilmesi için en az 3 saat aralıksızyürünmesi gerekir.

Özellikle kilo vermeye başladıktan sonra egzersiz yapmak ve sürekli hareket etmek çok çok önemlidir. Ancak tek başına fiziksel faaliyetlerle zayıflamak fazlasıyla zordur. Bu nedenle sadece yürüyerek değil alınan kalorileri kontrol ederek yani dengeli beslenerek fazlalık vermek mümkün olacaktır.

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir