Zayıflamak için ne kadar yürünmeli

Yürümek zayıflamak için temel şart değil maalesef. Zayıflamak için normal yeme düzenine devam edip, sonra da her gün yürümek de maalesef etkili değil. Bir insanın zayıflamak için yediği yemeklere bir sınır getirmesi şarttır. Ne yediğimiz, ne kadar yediğimiz ve ne zaman yediğimiz son derece önemlidir. Zayıflamak için evet yürümemiz lazım. Bunun yanında kesinlikle daha az yemeli ve beslenmemize de bir düzen vermeliyiz.

Zayıflamak için diyet şart. Her gün yediğiniz yemeklerin yarısını yiyin ve yürüyün. Bu sayede çok güzel sonuçlar elde edersiniz.

Türkiye Diyabet Vakfı Başkanı Prof. Dr. Temel Yılmaz, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü’yle ilgili yaptığı açıklamada, “Yürüyerek ya da koşarak zayıflamak bir şehir efsanesi. 30 yaşın üstünde kişilerin sadece sporla zayıflaması pratikte mümkün değil” dedi. Yılmaz şu mesajları verdi:

Spor yapmak önemli ama hiç diyet yapmadan sporla zayıflamaya çalışmak özellikle diyabette ve insulin direncinde bir zayıflama çözümü değildir.

Kişi verdiği fazlalıkyu, düzenli beslenmezse sonrasında geri alır. Çünkü bir insan 100 dakikada yürüdüğü zaman 5 kalori, yüzdüğü zaman 8, koştuğu zaman 10 kalori verir. 100 gram fındık 634 kalori civarındadır. Yüz gram fındığı vücutta yakmak için 130 dakika yürümek veya 65 dakika koşmak zorundasınız. Onun için zayıflamadaki ana mekanizmayı kalori üzerinden yürütürseniz yürüyüşün rolü burada çok azdır.

[reklam1]

 

Yayınlayan

Burcu KAYALI

hepimiz fit bir vücut istiyoruz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir