Zayıflatan Egzersiz Hareketleri

Vücudunuzu, kalçalarınızı ve göbeğinizi sıkılaştıracak ve tabiki incelmenizi sağlayacak etkili yollar mı arıyorsunuz? İşte bu hedefinize rahatca ulaşmanızı sağlayacak bi kaç egzersiz önereceğiz sizlere. Hem kalorilerinizi yakıp hemde vücudunuzu fit olacak şekilde sıkılaştıran bu egzersizleri mutlaka deneyin.

Fakat şunu asla unutmayın ki, egzersiz hiç bi zaman tek başına mucizeler yaratamaz. Yapılan Egzersizin yanı sıra keinlikle sağlıklı ve  dengeli beslenmeniz şart ve tabi unutmadan düzenli uyku uyumanız da gerekiyor.

İşte harika bir şekilde vücudunuzun sıkılaşmasına ve daha ince görünmenize yardım edecek  egzersiz yöntemleri…

İşte Zayıflatan Egzersiz Hareketleri hemen başlıyoruz!

[reklam1]

1 – Crunch

s8

Sırt üstü yere yatın ve sırtınızı sabitleyin. Ellerinle bacakların dış bölümüne dokunmaya çalışın ve bunu seri şekilde 20 kez tekrarlayın.

 

2 – Facing Up

s7

Sırt üstü yere yatın. Elleriniz ile vücunuzu kaldırın. Sırayla bacaklarınızı aşağı yukarı indirin.

 

3 – Flutter Kicks

s6

Tekrar sırt üstü yere yatın.  Başınız hafifçe kaldırın. Bacaklarınızı sırayla dik konuma getirecek şekilde indirip kaldırın.

 

4 – Knee Tuck

s5

Yere oturun. Elleriniz ile vücudunuz destekleyin. Ve bacaklarınızı karınıza doğru çekip tekrar geri bırakın. Bunu 20 set halinde 2 kez tekrarlayın.

 

5 – Toe Touch

s4

En zor ama en etkili hareketlerden biridir. Sırt üstü yere yatın. Bacaklarınız dik konuma getirin ve parmaklarınızın ucuyla ayaklarına dokunmaya çalışın. Ve bunu 20 kez tekrarlayın.

 

6 – Side Raises

s3

Yine zor hareketlerden biridir. Resimde görüldüğü gibi sol kolunuzun üstüne doğru vücudunuzu bırakın ve belinizden aşağı ve yukarı şekilde vücudunuzu hareket ettirin.

 

7- Facing Down

s2

Şınav pozisyonu alın.  Sabit durduktan sonra bacaklarınızı sırayla hava dogru kaldırın. 2 saniye bekledikten sonra indirin. Bunu seri şekilde 20 kez devam edin.

 

8- Twist

s1

Sanırız bunu bilmeyen yoktur. Twist hareketi. Kalçanızın üstüne sabitce oturun.  Vücudunuz sağa ve sola doğru seri şekilde döndürün.

 

[reklam1]

Yayınlayan

Burcu KAYALI

hepimiz fit bir vücut istiyoruz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir